Nici Guimaraes nu merge excelent. Portughezii au remizat cu o nou-promovată în campionat. Câte schimbări au făcut față de meciul cu FCSB

Vitoria Guimaraes, adversara FCSB-ului din play-off-ul Europa League, a remizat, duminică, cu Famalicao, proaspăta promovată, scor 1-1, în etapa a treia din Primeira Liga.

Vitoria Guimaraes a deschis scorul, în minutul 50, prin golul lui Teixeira. Mijlocașul a înscris, cu capul, din centrarea lui Davidson. Famalicao a egalat, în minutul 70, prin Martins.

În partida din campionat, Vitoria Guimaraes a ales să își menajeze jucătorii, doar portarul Jesus, mijlocașul Al Musrati și atacanții Rochinha, Duarte și Davidson făcând parte din primul 11, atât în partida din campionat, cât și în cea din Europa League.

Echipele de start:

• Vitoria Guimaraes: Jesus – Garcia, Venancio, Pedrao, Rafa – Poha (Almeida 88), Teixeira (John 79), Al Musrati (Pepe 72) – Rochinha, Duarte, Davidson
  • Famalicao: Defendi – Tymon, Patrick, Perez, Barbosa de Lucena – Guga (Racic 61), Assuncao, Pote (Riccieli 87) – Lameiras, Martinez Toni (Anderson 79), Martins

Returul din play-off-ul Europa League, dintre Vitoria Guimaraes și FCSB, se joacă în Portugalia, joi, de la ora 22:00.

Publicat: 26 08. 2019, 10:35
Actualizat: 26 08. 2019, 11:32