Victorii pentru Galatasaray și Rangers, în etapa a 5-a din grupele Europa League! Programul complet și clasamentul grupelor

O nouă etapă spectaculoasă din grupele Europa League
Vezi galeria foto - 5 poze

Joi, 25 noiembrie, are loc etapa a cincea din grupele Europa League, a doua competiție valorică intercluburi de pe Bătrânul Continent.

O singură partidă a avut loc miercuri, Spartak Moscova – Napoli, scor 2-1. În rest, toate partidele se vor disputa în această zi.

Meciuri interesante sunt pregătite și-n această etapă. Pentru români, va fi interesant duelul dintre Rangers și Sparta Praga, unde vor fi față-n față Ianis Hagi și Florin Niță, colegi la echipa națonală a României.

Se întoarce spectacolul din Europa League!

De asemenea, tot joi, Alexandru Cicâldău și Olimpiu Moruțan vor putea juca în Galatasaray – Marseille, de la ora 19:45. Tot în Grupa E, Lazio Roma, unde este legitmiat Ștefan Radu, va juca în deplasare cu Lokomotiv Moscova.

Tot de la 19:45, Steaua Roșie Belgrad primește vizita bulgarilor de la Ludogoreț, însă sunt șanse minime ca Dorin Rotariu să bifeze minute în această confruntare, pentru oaspeți.

Grupa A

• Brondby – Lyon 1-3 (Uhre 51/ Cherki 57, 66, Slimani 76)
  • Rangers – Sparta Praga 2-0 (Morelos 15, 49)

*Ianis Hagi a fost titluar la gazde și a jucat până în minutul 66!

Clasament:

1. Lyon – 15
  2. Rangers – 7
  3. Sparta Praga – 4
  4. Brondby – 2

Grupa B

• Monaco – Real Sociedad 2-1 (Volland 28, Fofana 38/ Isak 35)
  • PSV – Sturm Graz 2-0 (Carlos Vinicius – penalty 45, Bruma 56)

Clasament:

1. Monaco – 11
  2. PSV – 8
  3. Real Sociedad – 6
  4. Sturm Graz – 1

Grupa C

• Leicester – Legia 3-1 (Daka 11, Maddison 21, Ndidi 33/ Mladenovic 26)

Clasament:

1. Leicester – 8
  2. Spartak Moscova – 7
  3. Napoli – 7
  4. Legia – 6

Grupa D

• Eintracht Frankfurt – Antwerp, 2-2 (Kamada 13, Paciencia 90+4/ Nainggolan 33, Samatta 88)
  • Olympiakos – Fenerbache 1-0 (Soares 90)

Clasament:

1. Frankfurt – 11
  2. Olympiakos – 9
  3. Fenerbahce – 5
  4. Antwerp – 2

Grupa E

• Galatasaray – Marseille 4-2 (Cicâldău 12, Caleta Car- autogol 30, Feghouli 64, Babel 83/  Milik 69, 85)
  • Lokomotiv Moscova – Lazio 0-3 (Immobile 56, 63, Pedro 87)

*Alexandru Cicâldău a fost titluar și a fost înlocuit în minutul 51, de Olimpiu Moruțan.

Clasament:

1. Galatasaray – 11
  2. Lazio – 8
  3. Marseille – 4
  4. Lokomotiv Moscova – 2

Grupa F

• Midtjylland – Braga 3-2 (Sviatchenko 2, Isaksen 48, Evander 90+3/ Horta 43, Galeno 85)
  • Steaua Roșie Belgrad – Ludogoreț (Ivanic 57)

*Dorin Rotariu a intrat în minutul 77 al partidei, la oaspeți.