PAOK, mesaj clar înaintea confruntării cu FCSB

Profimedia

PAOK se gândește doar la victorie împotriva celor de la FCSB în meciul de joi seară din etapa a doua a fazei principale din Europa League. Formația pregătită de Răzvan Lucescu nu concepe un alt rezultat în afara victoriei în duelul cu FCSB și face tot ce este posibil pentru a obține victoria joi seară.

Miercuri, staff-urile celor două echipe vor participa la conferința de presă de dinaintea partidei de joi după care vor efectua antrenamentul oficial.

Programul de miercuri ale celor două echipe la conferința de presă

„Toumba se pregătește să găzduiască faza principală din Europa League, iar PAOK vizează cele trei puncte împotriva lui FCSB”, a scris PAOK pe site-ul echipei.

Miercuri, la ora 12:00, PAOK va avea conferința de presă la care vor participa antrenorul Răzvan Lucescu și portarul croat Dominik Kotarski.

Din partea FCSB vor participa antrenorul Elias Charalambous și un jucător al formației roș-albastre, iar conferința de presă va avea loc la ora 18:00 și după 30 de minute, roș-albaștrii vor efectua antrenamentul oficial.

Ce scrie presa elenă despre rivalitatea lui Răzvan Lucescu cu FCSB

Jurnaliștii greci au relatat și despre rivalitatea pe care Răzvan Lucescu o are cu FCSB de pe vremea când Lucescu antrena la Rapid și au scris și despre sfertul UEFAntastic din 2006, în care Rapid a fost eliminată fără să piardă în cele două manșe, 1-1, pe teren propriu și 0-0 în deplasare.

„Obiectivul principal al lui PAOK și al Stelei (n.r – FCSB) este reprezentat de punctele puse în joc. Totuși, prezența lui Răzvan Lucescu pe banca lui PAOK produce o motivație personală pentru cele două echipe în acest meci.

Antrenorul de 55 de ani a lucrat la Rapid, o rivală tradițională a Stelei și a lui Dinamo, astfel că nu este deloc îndrăgit de patronul Gigi Becali sau de vestiarul campioanei României. De ambele părți există, așadar, un stimulent suplimentar pentru victorie”, scriu jurnaliștii de la publicația elenă Metro Sport.

În prima etapă a fazei principale din Europa League, PAOK a fost învinsă în deplasare de Galatasaray, scor 1-3, în timp ce FCSB a câștigat, scor 4-1, înfruntarea cu formația letonă RFS.

Publicat: 01 10. 2024, 23:22