Presa din Grecia a reacționat instant după PAOK – FCSB 0-1 şi a folosit cuvinte dure pentru echipa lui Răzvan Lucescu

Presa din Grecia a reacționat instant după PAOK - FCSB 0-1 şi a folosit cuvinte dure pentru echipa lui Răzvan Lucescu

Campioana României s-a impus în infernul de pe Toumba, iar presa din Grecia a reacționat instant după PAOK – FCSB 0-1.

FCSB s-a impus cu 1-0 la Salonic, în fața lui PAOK, în etapa a doua din faza principală a Europa League și are maximum de puncte.

Ziarele elene au folosit cuvinte dure pentru echipa lui Răzvan Lucescu după PAOK – FCSB 0-1

Singurul gol al meciului a fost marcat de Daniel Bîrligea, chiar la finalul primei reprize. Campioana României a evoluat în inferioritate din minutul 55, după eliminarea lui Darius Olaru, care a primit al doilea cartonaș galben. Presa din Grecia s-a dezlănțuit la finalul confruntării de pe Toumba.

„O înfrângere proastă care îi îngreunează calificarea lui PAOK! În ciuda faptului că a jucat cu un jucător în plus mai bine de 55 de minute, PAOK a fost învinsă cu 1-0 de Steaua (n.r. – FCSB) pe Toumba, în etapa a doua a fazei principale din Europa League și a rămas fără punct.

PAOK nu a reuşit să ridice capul. Echipa lui Răzvan Lucescu a avut două bare, ale lui Despontov in prima repriza si cu Michaelidis în minutul 90+7 și a dat peste excelentul Târnovanu, care a fost ca un zid în fața eforturilor colegilor lui.

Românii, care și-au văzut căpitanul eliminat în minutul 55, au părăsit Salonic cu trei puncte, datorită golului lui Bîrligea în timpul primei reprize și au produs lui PAOK a treia înfrângere consecutivă în campionat și în Europa.

În cea de-a etapă a fazei principale din Europa League, PAOK o va găzdui la Toumba pe Viktoria Plzen pe 24 octombrie”, a notat publicația Sport 24.

FCSB, care se află pe locul patru în clasament după a doua etapă din Europea League, va juca pe 24 octombrie, în deplasare, de la ora 22:00, cu formația scoțiană Rangers, care acum a fost umilită acasă de Olympique Lyon, 1-4.

Ulterior, echipa lui Gigi Becali va juca de două ori pe teren propriu, cu Midtjylland pe 7 noiembrie și Olympiacos pe 28 noiembrie, de fiecare dată de la ora 22:00.

Publicat: 04 10. 2024, 00:44
Actualizat: 04 10. 2024, 00:45