Presa din Ungaria a reacționat despre cartonașul roșu primit de Radu Drăgușin. Ce au scris jurnaliștii maghiari despre eliminarea românului în Tottenham – Qarabag 3-0

SURSĂ FOTO: PROFIMEDIA
Vezi galeria foto - 5 poze

Presa din Ungaria a reacționat după ce Radu Drăgușin a luat roșu cu Qarabag, scor 3-0, în Europa League.

Jurnaliștii maghiari au tras o concluzie clară despre prestația românului.

Tottenham a spulberat-o pe Qarabag, scor 3-0, în prima rundă din faza principală Europa League. Radu Drăgușin a început meciul cum nu se putea mai prost și a luat roșu în minutul 8.

Fundașul lui Spurs a fost eliminat direct pentru un fault în poziție de ultim apărător. Cu toate acestea, londonezii s-au redresat și au învins fără probleme.

Golurile au fost marcate de Brennan Johnson, Sarr și Dominic Solanke. Presa din Ungaria a reacționat după gafa lui Radu Drăgușin.

„Meciul a început cu 35 de minute întârziere. Din cauza traficului Qarabag a ajuns la stadion cu doar un sfert de oră înainte de ora inițială de start.

După aceea, meciul a început îngrozitor pentru Tottenham, întrucât Radu Drăgușin nu a mai putut ajunge la o pasă în spate, Juninho a luat mingea, iar fundașul român a putut să-l oprească doar prin fault pe atacantul brazilian în poziție de gol.

Cu toate acestea, londonezii au preluat conducerea patru minute mai târziu, Dominic Solanke l-a servit bine pe Brennan Johnson, care a trimis în colțul din dreapta jos al porții.

Johnson ar fi putut înscrie un alt gol mai târziu, dar Mateusz Kochalski, care a ieșit prost, a fost în zadar și a șutat mingea pe lângă el.

În repriza secundă, echipa engleză și-a mărit avantajul, Pape Matar Sarr a șutat imediat după un corner, iar Patrick Andrade a putut doar să atingă mingea de pe linia porții, dar nu a putut să o degajeze.

Juninho a lovit bara, dar englezii au marcat din nou. Șutul lui Son Heung Min a putut fi blocat doar de portar, iar Dominic Solanke a marcat din rebound”, au scris ungurii de la nemzetisport.

Publicat: 27 09. 2024, 09:02
Actualizat: 27 09. 2024, 09:10