ProSport transmite LIVE VIDEO meciul FCSB – LASK Linz, de la ora 21:30, în parteneriat cu România TV. Poți vedea partida online pe site-ul nostru

Meciul FCSB – LASK Linz, din play-off-ul Europa League, va fi transmis, în parteneriat cu postul România TV, în format LIVE VIDEO pe site-ul ProSport, începând cu ora 21:30!

După îndelungi discuții privind transmisia meciului dintre FCSB și LASK Linz, în cele din urmă câștig de cauză a avut postul România TV, care a cumpărat drepturile de transmisie pentru o sumă uriașă, 150.000 de euro.

Iubitorii sportului din țara noastră vor putea, astfel, să îi vadă la treabă pe elevii lui Elias Charalambous pe micile ecrane, însă meciul va putea fi urmărit și în mediul online, pe www.prosport.ro.

Meciul FCSB – LASK Linz e LIVE VIDEO pe site-ul ProSport de la ora 21:30, fiind transmis în parteneriat cu postul România TV

ProSport va transmite în format LIVE VIDEO, pe www.prosport.ro, meciul FCSB – Lask Linz, din play-off-ul Europa League! Partida este programată să se dispute joi seara, pe Stadionul Steaua din Bd. Ghencea, începând cu ora 21:30.

În meciul tur, disputat în Austria, FCSB a reușit să obțină un rezultat de egalitate, 1-1, care a transformat-o automat în favorită la obținerea calificării în faza principală a Europa League. Cu toate acestea, echipa controlată de Gigi Becali are nevoie de o victorie pentru a o elimina pe LASK Linz. În cazul în care, la finalul celor 90 de minute, tabela de marcaj va indica din nou egalitate – indiferent de numărul golurilor înscrise – partida va intra în prelungiri, unde se vor juca două reprize suplimentare a câte 15 minute. În cazul în care egalitatea ar persista, calificarea în faza principală a Europa League ar urma să se decidă după executarea loviturilor de departajare.

Meciul FCSB – LASK Linz, din play-off-ul Europa League, este transmis în direct, în format LIVE VIDEO, pe site-ul ProSport, ca urmare a unui parteneriat încheiat cu România TV! Partida care va fi găzduită de Stadionul Steaua din Bd. Ghencea va începe la ora 21:30.

Publicat: 29 08. 2024, 18:29
Actualizat: 29 08. 2024, 19:20