Suporterii lui Spurs, reacții suburbane împotriva lui Radu Drăguşin, pe rețeaua X. Au răbufnit pentru gafa din minutul 8: „Creier mort! O idioțenie”

Radu Drăgușin a fost eliminat în minutul 8 al meciului pe care Tottenham – Qarabag din Europa League, iar fanii englezi au avut reacții suburbane pe platforma X.

Internaționalul român Radu Drăgușin a jucat doar opt minute în Tottenham – Qarabag, fiind eliminat după ce a primit direct cartonaș roșu.

Radu Drăgușin nu a fost iertat de fanii lui Tottenham pentru gafa comisă în minutul 8 al meciului cu Qarabag

Tottenham joacă în 10 oameni din minutul 8 al meciului de pe teren propriu cu Qarabag, care contează pentru prima etapă din Europa League. Radu Drăgușin a primit cartonaș roșu pentru un fault din postura de ultim apărător, iar fanii englezi nu l-au iertat.

„Gest inutil la 0-0, în minutul 8”, „Este oribil din partea lui”, „Ce om idiot”, „Susținerea acestei echipe este un experiment psihologic”, „Ar trebui să simtă dimensiunea responsabilității”, „Asta e o nebunie. Așa se întâmplă când jucătorii nu își pot controla emoțiile”, „Drăgușin cu un monument de prostie”, Roșu meritat. Deficiență de concentrare în moarte cerebrală”, „Știi cât de prost ești când te încurci ca să primești cartonaș roșu în minutul opt împotriva lui Qarabag și nu există nici măcar un pic de îndoială că a fost decizia corectă?”, au fost câteva dintre reacțiile dure exprimate pe platforma X, fosta Twitter..

În minutul 8, Radu Drăgușin a primit o pasă de la Gray în cercul de la centrul terenului, dar a scăpat mingea pe sub picior.

Juninho l-a depășit în viteză, după care internaționalul român nu a avut altceva de făcut decât să-l faulteze la aproximativ 30 de metri de buturi, din postură de ultim apărător, deoarece jucătorul de la Qarabag ar fi scăpat singur cu portarul.

Meciul a început cu o întârziere de 35 de minute. Conform publicației Daily Mail, amânarea startului partidei s-a datorat faptului că autocarul celor de la Qarabag a ajuns greu la stadion, din cauza traficului infernal. Gazdele au deschis scorul în minutul 12, prin Johnson.

Publicat: 26 09. 2024, 23:35
Actualizat: 27 09. 2024, 00:59