Umilință pentru Steaua, Gigi Becali a dat buzna la vestiare după meci!** Dragomir: „Tactica a fost infectă!”

Steaua pierde acasă cu un incredibil 1-5 în fața celor de la Stuttgart, dar păstrează șanse la calificare, dacă nu pierde la Copenhaga. Imediat după meci, Becali a dat buzna la vestiare! Dragomir a declarat că Reghe a greșit tactica: „Nu știau nici cum îi cheamă cu buletinul în mână”

„Nu știau cum îi cheamă cu buletinul în mână! Steaua trebuia să înceapă altfel meciul, măcar în primele minute trebuia să joace prudent. Nu este curaj ce au făcut steliștii, este inconștiență. Ne e frică să recunoaștem că tactica a fost infectă? Toată săptămâna, tactica lor au fost pungile cu lichidul galben”, a declarat Dragomir la gsptv.

Steaua București a fost învinsă, joi, pe Arena Națională din Capitală, cu scorul de 5-1 (4-0), de formația germană VfB Stuttgart, într-un meci din etapa a V-a a grupei E a Ligii Europa și va juca pentru calificarea în 16-imile de finală în ultima rundă, în deplasare, cu FC Copenhaga.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Tașci ‘5, Harnik ’18, Sakai ’23 și Okazaki ’31, ’55. Pentru Steaua a înscris Mihai Costea, în minutul 83.

Steaua București: Tătărușanu – Szukala, Chiricheș, Gardoș (M. Costea ’32) – Chipciu, Bourceanu, Pintilii (Prepeliță ’58), Latovlevici – Ad. Popa, Rusescu, Tănase (Adi Rocha ’62). Antrenor: Laurențiu Reghecampf.

VfB Stuttgart: Ulreich – Sakai (Rudiger ’70), Tașci, Rodriguez, Molinaro – Harnik (Traore ’61), Kvist, Kuzmanovici, Okazaki – Gentner (Hajnal ’46), Ibisevici. Antrenor: Bruno Labbadia.

Cartonașe galbene: Bourceanu ’45+2, Prepeliță ’67, Chipciu ’78 / Kuzmanovici ’37, Kvist ’60, Ibisevici ’90+1.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Grecia, cu Michael Koukoulakis la centru. Koukoulakis a fost ajutat la cele două linii de Dimitrios Saraidaris și Damianos Efthimiadis, asistenți suplimentari au fost Stavros Tritsonis și Andreas Pappas, iar arbitru de rezevă a fost Michael Karsiotis.

La începutul partidei fanii steliști au făcut o coregrafie din plăcuțe, scriind cu galben pe fond roș-albastru: „Magica Steaua”.

La meci au asistat aproximativ 51.000 de spectatori, între care și 250 de fani ai echipei oaspete.

În prima repriză, un fan și-a cerut iubita de soție, printr-un mesaj afișat pe un banner. În repriza secundă, el a arătat tot pe un banner că acea cerere i-a fost acceptată.

Publicat: 23 11. 2012, 00:07
Actualizat: 23 11. 2012, 01:55