Vedetele lui Răzvan Lucescu au vorbit în presa greacă, imediat după PAOK – FCSB 0-1. Verdictul pe care l-au dat

Vedetele lui Răzvan Lucescu au vorbit în presa greacă, imediat după PAOK - FCSB 0-1. Verdictul pe care l-au dat

Imediat după PAOK – FCSB 0-1, vedetele antrenorului român Răzvan Lucescu au dar verdictul în presa greacă.

Kirill Despontov, unul dintre cei mai valoroși jucători ai lui PAOK în meciul cu FCSB, a tras concluziile după eșecul în fața campioanei României.

Ce au spus vedetele lui Răzvan Lucescu în ziarele din Grecia, după PAOK – FCSB 0-1

Campioana României a învins PAOK, la Salonic, cu 1-0, în etapa a doua din faza principală a Europa League. Golul a fost marcat de Daniel Bîrligea, în finalul primei reprize, cu o reluare simplă de la marginea careului mic. La finalul partidei, Kirill Despontov, care a avut o bară în prima repriză, a tras concluziile.

„Pierdem trei meciuri la rând și bineînțeles că suntem îngrijorați. Trebuie să reacționăm. Dar nu meritam să pierdem astăzi. Am încercat, am avut șanse, dar nu am reușit în ciuda faptului că nu am renunțat.

Am presat din start, am avut ocazii, într-un moment nefericit am primit golul. Aveam nevoie de două goluri pentru a câștiga.

În ultimele 30 de minute nu am găsit șansele pe care ni le-am fi dorit, dar am jucat cu pasiune, am luptat pentru asta. Trebuie să punem capul în pământ și să muncim mai mult.

Nu este vorba despre lipsă de încredere, sunt sigur de asta. Rezultatele vor veni pentru că jucăm bine. Trebuie să reacționăm imediat și să obținem rezultate în următoarele meciuri din campionat și din Europa League”, a declarat Kirill Despontov, conform Sport 24.

Antrenorul român Răzvan Lucescu i-a folosit în meciul cu FCSB de la Salonic pe Kotarski – Sastre (70 – A. Zivkovic), Kedziora, Michailidis, Baba Rahman – M. Camara (70 – Bakayoko), Ozdoev (73 – Schwab) – Taison, Konstantelias, Despodov (83 – Shola Shoretire) – Chalov (70 – Tissoudali).

Pe 24 octombrie, PAOK joacă tot acasă, cu Viktoria Plzen, iar pe 7 noiembrie are un meci infernal, în deplasare, cu Manchester United.

Publicat: 04 10. 2024, 01:29