George Pușcaș, învins de echipa lui Wayne Rooney! Fostul star al lui Manchester United a fost cel mai bun om al meciului

George Pușcaș a fost titular în atacul lui Reading! Românul n-a jucat rău în etapa a 39-a din Championship, dar echipa sa a pierdut cu Derby County (2-1), într-un meci în care Wayne Rooney a reușit să marcheze.

Bihoreanul de 24 de ani, în care Mirel Rădoi își pune mari speranțe, a fost titular pe „Pride Park”, fiind schimbat cu Baldock, în minutul 61.

Rooney a fost decisiv și a învins echipa lui Pușcaș

La 34 de ani, Wayne Rooney se simte excelent în Championship. Fostul internațional englez a fost decisiv pe finalul primei reprize. Lawrence a deschis scorul pentru Derby în minutul 44, iar apoi jucătorul care a scris istorie pentru Manchester United a făcut imediat 2-0, din penalty.

George Pușcaș a ieșit după o oră de joc, iar Reading nu a putut decât să reducă din diferență, prin Rinomhota.
Dacă Derby County este pe locul 9, echipa atacantului român se află acum abia pe poziția a 14-a și tremură destul de tare în lupta pentru evitarea retrogradării.

Publicația Footballleagueworld.co.uk notează că George Pușcaș este principalul jucător pus pe lista de transferuri. Oficialii lui Reading speră să încaseze o sumă importantă în schimbul său, care să stabilizeze situația financiară dificilă. Pauza cauzată de coronavirus a afectat și mai tare deficitului economic al „The Royals”, iar o altă soluție de salvare în acest moment nu există.

Pușcaș este dorit de Fenerbahce

George Pușcaș ar putea să ajungă în Turcia, vârful fiind dorit de Fenerbahce: „Mi-aș dori pentru el să ajungă la Fenerbahce. Este un club extraordinar, cu suporteri extraordinari și ar fi pe placul suporterilor. La cât de puternic și agresiv e George, ar fi pe placul lor. Mi-aș dori din tot sufletul, dar nu știu care e situația exactă. Ar fi bine și pentru echipa națională să meargă acolo”, este convins Viorel Moldovan, fostul mare atacant al României.

Publicat: 27 06. 2020, 17:30
Actualizat: 30 06. 2020, 00:44