Gigi Becali a dat în clocot când a văzut că echipa lui se chinuie și în Europa League! A tăiat în carne vie la pauza meciului LASK Linz – FCSB, din play-off-ul Europa League: ce jucători nu au fost lăsați pe teren decât 45 de minute

Gigi Becali a dat în clocot când a văzut că echipa lui se chinuie și în Europa League! A tăiat în carne vie la pauza meciului LASK Linz - FCSB, din play-off: ce jucători nu au fost lăsați pe teren decât 45 de minute

Patronul Gigi Becali A tăiat în carne vie la pauza meciului LASK Linz – FCSB din play-off-ul Europa League, după ce a văzut că echipa lui se chinuie

FCSB joacă, la această oră, în deplasare, cu LASK Linz, în prima manșă a play-off-ului pentru Europa League, meciul având loc în Austria.

Nervos când a văzut prestația din prima repriză, Gigi Becali a tăiat în carne vie la pauza meciului LASK Linz – FCSB

După 45 de minute ale primei manșe din play-off-ul pentru Europa League, LASK Linz și FCSB se află la egalitate, 1-1. Campioana României a avut o prestație modestă, motiv pentru care Gigi Becali a făcut două schimbări.

I-a scos din teren pe Alexandru Băluță și Daniel Popa și i-a trimis în teren pe Florin Tănase și Octavian Popescu.

Ocazii imense ratate de LASK Linz în prima repriză a meciului cu FCSB din play-off-ul pentru Europa League

Antrenorul lui LASK Linz, Thomas Darazs, i-a folosit din primul minut pe Siebenhand – Bogarde, Ziereis, Smolčić, Bello – Horvath, V. Berisha – Žulj – Usor, Ljubičić, Taoui.  De partea cealaltă, Elias Charalambous a apelat la serviciile lui Târnovanu – Creţu, Ngezana, Dawa, Radunović – Edjouma, Șut – Băluță, Olaru, Miculescu – Dan. Popa.

Gazdele au fost la un pas să deschidă scorul în minutul 5, după o gafă mare a lui Târnovanu. Portarul de la FCSB a ieșit dintre buturi să prindă o minge centrată de pe stânga, dar a scăpat-o printre mâini și a reținut-o exact pe linia careului de 16 metri.

După câteva zeci de secunde, Usor s-a trezit cu mingea la picior la numai șapte metri de buturile lui Târnovanu, dar a trimis mult pe lângă, deși era singur.

Golul echipei lui Gigi Becali a fost marcat de Miculescu, în prelungirile primei reprize

Gazdele au deschis scorul în minutul 35, după o prelungită fază de atac. Usor a întors din dribling mai mulți jucători de la echipa lui Gigi Becali, mingea a ajuns în careu la Taoui, iar acesta a înscris, fără niciun fel de emoții, peste Târnovanu.

Pe fondul dominării clare a celor de la LASK Linz, campioana a fost la un pas să egaleze în minutul 41. Miculescu a interceptat o pasă dată de un jucător al gazdelor, dar nu a apucat să șuteze, pentru că Edjouma i-a luat fața, dar a trimis mingea pe direcția portarului, care a respins.

Niculescu s-a revanșat, însă, în secundele de prelungire ale primei reprize. El s-a poziționat excelent la centrarea venită de pe dreapta de la Crețu, s-a înălțat excelent la colțul careului mic și a trimis, cu capul, sub transversala porții gazdelor.

Publicat: 22 08. 2024, 21:20
Actualizat: 22 08. 2024, 21:51