Gigi Becali, prima reacție după FCSB – LASK Linz 1-0: „Gândul meu e de om păcătos”

Gigi Becali, prima reacție după FCSB - LASK Linz 1-0 „Gândul meu e de om păcătos”

Patronul campioanei României, Gigi Becali, a avut prima reacție după FCSB – LASK Linz 1-0, recunoscând că este gândul lui este de om păcătos.

Imediat după FCSB – LASK Linz 1-0, Gigi Becali, patronul campioanei României, a explicat motivul pentru care gândul lui este de om păcătos.

Care a fost prima reacție a lui Gigi Becali după FCSB – LASK Linz 1-0

FCSB s-a calificat în faza principală diun Europa League, după ce a eliminat echipa austriacă LASK Linz cu 2-1 la general. În meciul de pe Stadionul Steaua, campioana României s-a impus cu 1-0, golul fiind marcat de Darius Olaru în minutul 90+3. La finaluil partidei, Gigi Becali a recunoscut că gândul lui este tot la grupele Ligii Campionilor.

„Nu e o satisfacție, că gândul meu e de om păcătos. Dacă Dumnezeu n-a vrut așa, eu nu mai trebuie să mă gândesc, dar gândul meu de om păcătos acolo e. Că puteam să ajungem acolo, în grupele Champions League”, a spus Gigi Becali la DigiSport.

Singurul gol al meciului din Ghencea a fost marcat de Darius Olaru, în minutul 90+3, când cam toată lumea se gândea la două reprize de prelungiri.

Căpitanul campioanei României a pătruns pe partea stângă și a șutat puternic, sub transversală, dintr-un unghi aproape imposibil, fără niciun fel de speranță pentru Siebenhandl.

Antrenorul principal Elias Charalambous i-a folosit în meciul retur cu LASK Linz pe 32. Târnovanu – 2. Creţu, 30. Ngezana, 16. Lixandru, 33. Radunovic – 8. Şut (72 – 21. Chiricheş), 42. Alhassan (46 – 18. Edjouma) – 25. Băluţă (46 – 19. Popa), 27. Olaru, 11. Miculescu (78 – 10. Popescu) – 7. Tănase (78 – 24. Baeten).

Tragerea la sorţi ale fazei principale din Europa League are loc vineri, 30 august, la Nyon. FCSB revine în această fază a respectivei competiții după o pauză de șapte ani. În sezonul 2017/2018, echipa bucureșteană a făcut parte din Grupa G, termințnd pe locul secund, după Viktoria Plzen, dar înaintea lui Lugano și Hapoel Be’er Sheva.

Echipa lui Gigi Becali a dat în 16-imile de finală peste Lazio. S-a impus cu 1-0 la București, dar în capitala Italiei a cedat cu 1-5, părăsind competiția.

Publicat: 29 08. 2024, 23:53
Actualizat: 30 08. 2024, 00:07