Bojinov salvează Bulgaria în ultimele minute!** Remiză pentru Ungaria în ultimul amical

Echipa națională a Ungariei, adversara României în preliminariile Cupei Mondiale din 2014, a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu reprezentativa Bulgariei, într-un meci amical

Gazdele au deschis scorul prin Szalai, în minutul 42, bulgarii reușind egalarea prin Bojinov, în minutul 87.

Selecționerul Ungariei, Sandor Egervari, a folosit următoarea formulă de echipă: Bogdan (Kiraly ’86) – Varga, Juhasz, Korcsmar, Kadar – Hajnal (Koman ’46), Pinter, Buzsaky (Nemeth ’46), Dzsudzsak – Szalai, Szabics (Elek ’46).

România și Ungaria fac parte din grupa D a preliminariilor CM-2014, alături de formațiile Andorrei, Estoniei, Olandei și Turciei.