Burak nu este de ajuns: Galata – Schalke 1-1!** Yilmaz a marcat al 7-lea gol din cele 8 reușite de turci în acest sezon al Ligii Campionilor

Schalke a scos o remiza extrem de valoroasa in deplasarea din infernul de la Istanbul, 1-1- contra Galatei. Chiar daca turcii au deschis scorul destul de rapid, prin Burak Yilmaz, omul care a punctat la capatul unei actiuni fantastice, nemtii nu s-au intimidat si au egalat situatia pana la pauza prin Jermaine Jones.

Gazdele au mai ratat alte cateva ocazii uriase in partea secunda, dar scorul a ramas neschimbat, iar Schalke se poate multumit si cu o remiza alba la retur pentru a se califica in sferturile Ligii Campionilor

Galatasaray – Schalke 1-1 (Burak ’12 / Jones (’45)

GALATASARAY: Muslera – Sabri, Semih Kaya, Nounkeu, Riera – Altintop, Melo, Selcuk Inan, Sneijder – Burak Yilmaz, Drogba

Rezerve: Eray Ișkan, Balta, Eboue, Kurtuluș, Emre Colac, Amlabat, Umut Bulut

SCHALKE: Hildebrand – Hoger, Howedes, Matip, Kolasinac – Draxler, Jones, Neustadter, Bastos – Farfan, Huntelaar

Rezerve: Fahrmann, Metzelder, Fuchs, Barnetta, Meyer, Obasi, Pukki

Publicat: 20 02. 2013, 23:42
Actualizat: 21 02. 2013, 00:42