Ce datorie are Piovaccari la Szukala de 11 ani. Fundașul i-a amintit atacantului pe rețelele de socializare de acel moment

SURSĂ Sportpictures

Szukala i-a amintit lui Piovaccari că are o datorie la el de 11 ani, prin intermediul unei postări pe care a făcut-o pe rețelele de socializare.

Fostul fundaș a ținut să marcheze debutul noului sezon de UEFA Champions League amintind de o partidă pe care FCSB o disputa în fața celor de la Basel, în 2013, în cea mai puternică competiție intercluburi.

Datoria pe care Piovaccari o are la Szukala

Szukala, fundaș central ajuns la vârsta de 40 de ani, a ținut să celebreze într-un mod inedit startul noului sezon de UEFA Champions League, care de anul acesta aduce un nou format. Fostul internațional polonez a amintit de o partidă din anul 2013, disputată între FCSB și FC Basel, chiar în cea mai puternică competiție intercluburi. Meciul respectiv s-a încheiat cu scorul de 1-1, singurul gol al bucureștenilor fiind marcat de Piovaccari, chiar din pasa lui Szukala.

Astfel, fostul fundaș central de la FCSB a ținut să îi amintească atacantului italian de acest moment și i-a spus că încă îi este dator pentru pasa pe care i-a oferit-o. În 2013, FCSB a început perfect meciul de pe terenul celor de la FC Basel. În minutul 17, echipa patronată de Gigi Becali a înscris pentru 1-0 și a fost foarte aproape de o victorie uriașă. Cu toate acestea, gazdele au reușit să restabilească egalitatea în minutul 90+1.

View this post on Instagram

A post shared by Łukasz Szukała (@szukala1919)

A început un nou sezon de UEFA Champions League

Noul sezon de UEFA Champions League a debutat marți, 17 septembrie 2024 și a adus deja meciuri extrem de spectaculoase și o mulțime de goluri. Bayern Munchen a fost echipa care a făcut spectacol total în prima etapă. Nemții s-au impus cu scorul de 9-2 în fața celor de la Dinamo Zagreb, după ce la pauză scorul înregistrat pe tabela de marcaj era de 3-0.

Campioana Europei, Real Madrid, a avut parte de o misiune dificilă în fața celor de la Stuttgart, dar a reușit să se impună cu scorul de 3-1.

Cel mai important și urmărit meci al serii, dintre AC Milan și Liverpool, s-a încheiat cu scorul de 1-3. Italienii au deschis scorul rapid, dar nu au rezistat prea mult în fața presiunii puse de Liverpool.

În aceeași seară, Juventus Torino a reușit să se impună în fața celor de la PSV cu scorul de 3-1, Aston Villa s-a impus pe terenul celor de la Young Boys cu scorul de 0-3 și Sporting Lisabona s-a impus pe teren propriu, în fața francezilor de la Lille, scor 2-0.

Publicat: 18 09. 2024, 11:31