David Beckham nu s-a putut abține şi a reacționat aşa după ce Real Madrid a câştigat UEFA Champions League! Fostul „galactic” a spus doar câteva cuvinte

SURSĂ FOTO: PROFIMEDIA

Real Madrid a învins-o pe Borussia Dortmund în finala UEFA Champions League, scor 2-0, reușind să câștige trofeul cu numărul 15.

David Beckham, fostul star al formației de pe Santiago Bernabeu, a venit și el cu o primă reacție după ce echipa lui Carlo Ancelotti a triumfat pe Wembley.

Ce mesaj a postat David Beckham după ce Real Madrid a cucerit pentru a 15-a oară trofeul Champions League

Real Madrid a câștigat al 15-lea trofeu UEFA Champions League în urma golurilor marcate de Dani Carvajal și Vinicius Junior, scor 2-0, în finala cu Borussia Dortmund.

David Beckham, starul care a făcut furori pe Bernabeu, a ținut să-i transmită un mesaj conaționalului său Jude Bellingham după ce acesta a reușit să câștige Liga Campionilor chiar contra fostei sale echipe.

„HEY JUDE! Ce prim sezon!”, a scris Beckham pe contul său de Instagram. Bellingham a văzut postarea în care Beckham îi imita celebrarea și a distribuit-o pe Instastory cu un singur cuvânt: „Legend!!!”.

Am fost în regulă până mi-am văzut părinții în tribune. Atunci m-au lovit emoțiile. Să-l văd acolo pe fratele meu mai mic, pentru care încerc să fiu un model de urmat… Nu pot exprima în cuvinte ce simt. Este cea mai frumoasă noapte din viața mea”, a spus Bellingham, în fața jurnaliștilor prezenți pe gazon.

Primul marcator al finalei dezvăluie totul

În contextul în care s-a înscris abia în minutul 74, Dani Carvajal, marcatorul primului gol, a spus că i-ar fi plăcut să câștige finala mai confortabil. Cu toate acestea, fundașul lui Real Madrid este foarte fericit că echipa sa a reușit să cucerească marele trofeu.

„Știam că va fi un meci greu, iar în prima repriză au fost foarte superiori, dar am ieșit în viață. Aș fi preferat să câștig finala mai confortabil, dar Dortmund este aici pe merit.

În prima repriză nu meritam nici măcar un egal, dar am știut să suferim și acum suntem fericiți”, a declarat Carvajal, la sfârșitul partidei.

Publicat: 02 06. 2024, 15:52
Actualizat: 02 06. 2024, 15:54