Dezastru pentru FCSB în meciul cu Maccabi Tel-Aviv! Darius Olaru, schimbat în minutul 63 din cauza problemelor medicale

Darius Olaru, căpitanul celor de la FCSB, a fost schimbat din cauza problemelor medicale, în timpul meciului cu Maccabi Tel Aviv.

Partida Maccabi Tel Aviv – FCSB contează pentru manșa retur al turul 2 preliminar Champions League. Meciul tur s-a terminat cu o remiză, 1-1.

Darius Olaru, schimbat din cauza problemelor medicale în Maccabi Tel Aviv – FCSB

Darius Olaru s-a ales cu capul spart, în timpul unui duel din prima repriză a partidei Maccabi Tel Aviv – FCSB. Deși a sângerat, căpitanul FCSB a continuat meciul, după ce i-a fost aplicat un bandaj.

Numai că lovitura încasată l-a făcut, pe Darius Olaru, să nu termine meciul pe teren. Astfel că, în minutul 63, mijlocașul a fost înlocuit cu Baba Alhassan.

Echipele de start de la Maccabi Tel Aviv – FCSB:

Maccabi Tel Aviv (1 – 4 – 3 – 3): 90. Mishpati – 5. Nachmias, 13. Shlomo, 6. Asante, 27. Davidzada – 42. Do. Peretz, 14. van Overeem, 16. Kanichowsky – 10. Biton, 7. Zahavi, 20. Addo.

FCSB (1 – 4 – 2 – 3 – 1): 32. Târnovanu – 2. Creţu, 5. Dawa, 30. Ngezana, 33. Radunović – 8. Șut, 16. Lixandru – 15. Ștefănescu, 27. Olaru, 25. Băluță – 11. Miculescu.