Hapoel Beer Sheva, echipa lui Ovidiu Hoban, a obținut calificarea în turul III preliminar al Ligii Campionilor. Românul, eliminat în meciul retur

Clubul israelian Hapoel Beer Sheva, la care este legitimat și internaționalul român Ovidiu Hoban, a obținut, marți, calificarea în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, după ce s-a impus, scor 3-2 la general, în fața celor de la Sheriff Tiraspol. Hoban a fost eliminat în ultimul minut de joc.

Partida retur dintre cele două echipe s-a încheiat cu scorul 0-0, la Tiraspol, în timp Hapoel s-a impus, în tur, scor 3-2.

Internaționalul român Ovidiu Hoban a fost titular în ambele partide. În retur, însă, a fost eliminat în minutul 90+4 pentru cumul de cartonașe galbene. Fostul mijlocaș al Petrolului a văzut primul cartonaș în minutul 42, iar cel de-al doilea l-a încasat în prelungirile reprizei secunde, în minutul 90+4. Astfel, acesta va lipsi la meciul tur din turul trei preliminar.

În runda a treia preliminară din Liga Campionilor, Hapoel Beer Sheva o va întâlni pe campioana Greciei, Olympiacos Pireu.

Publicat: 19 07. 2016, 22:15
Actualizat: 20 07. 2016, 15:58