Joyskim Dawa a cerut să plece şi a comis o gafă imensă la penalty-ul acordat cehilor în FCSB – Sparta Praga

Joyskim Dawa, fotbalistul care a cerut să plece de la campioana României, a comis o gafă imensă la penalty-ul acordat cehilor în meciul dintre FCSB și Sparta Praga.

Fundașul central l-a lovit în cap pe un adversar, iar campioana Cehiei a înscris și a dus scorul la 2-0, în minutul 26 al partidei.

Joyskim Dawa a comis o gafă imensă la penalty-ul acordat cehilor în FCSB – Sparta Praga

Joyskim Dawa, fotbalist care i-a transmis lui Gigi Becali că își dorește să plece de la campioana României, a comis o gafă uriașă la penalty-ul acordat cehilor în meciul dintre FCSB și Sparta Praga. În minutul 26 al partidei, arbitrul a arătat punctul cu var după ce fundașul central l-a lovit în cap pe Olatunji, în timp ce ambii fotbaliști au sărit să lovească mingea cu capul.

Birmancevic a transformat fără prea multe emoții lovitura de la 11 metri și a dus scorul la 2-0 în favoarea campioanei Cehiei.

Reamintim că FCSB și Sparta Praga se întâlnesc în manșa secundă a celui de-al treilea tur preliminar al UEFA Champions League. Partida tur, care s-a disputat în Cehia, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Publicat: 13 08. 2024, 22:19