Real Madrid – Club Brugge 2-2. „Galacticii” au revenit de la 0-2, dar suporterii și-au ieșit din minți

Real Madrid – Club Brugge 2-2 (S. Ramos 56, Casemiro 86 / Dennis 11, 39)

Real Madrid și Club Brugge au oferit un meci de-a dreptul spectaculos în a doua etapă din grupele Ligii Campionilor. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2. Gazdele au revenit după ce la pauză a fost 2-0 pentru Brugge.

Belgienii au condus cu 2-0 la pauză, după 45 de minute în care au jucat de-a dreptul superb. Emmanuel Bonaventure Dennis a reușit o dublă în prima parte, de fiecare dată după câte un contraatac. Real a ratat câteva ocazii importante, în timp ce belgienii au jucat fără frică pe „Santiago Bernabeu”.

După pauză, Real Madrid a startul revenirii. Sergio Ramos a redus din diferență în minutul 86, cu o lovitură de cap. Real a continuat să atace în valuri, belgienii au început să se stingă ușor, ușor, iar Casemiro a egalat în minutul 86. Reușita de 2-2 a venit după ce căpitanul belgienilor, Vormer, a încasat al doilea cartonaș galben.

Real Madrid a continuat să atace și în ultimele momente, dar golul de 3-2 nu a mai venit. După primele două etape, Real Madrid are un singur punct în Grupa A, în timp ce Club Brugge se poate lăuda cu două remize.

Publicat: 01 10. 2019, 21:10
Actualizat: 01 10. 2019, 21:49