Bayern, show total și calificare în sferturile Ligii Campionilor! Inter, victorie fără folos pe terenul lui Liverpool

Robert Lewandowski, transfer de top pe care îl face Manchester United
Vezi galeria foto - 7 poze

Bayern a făcut show total și este în sferturile Ligii Campionilor, acolo unde a ajuns și Liverpool.

În Germania, Bayern a dat recital cu Salzburg și a marcat nu mai puțin de șapte goluri (7-1), în timp ce Liverpool a tremurat pentru calificare, după 0-1 în returul cu Inter. Echipa lui Simone Inzaghi a devenit prima care câștigă pe Anfield în acest sezon.

Campioana Germaniei a reușit a 20-a calificare în sferturile UCL, performanță care n-a mai fost izbutită de vreun alt club european.

Bayern – Salzburg 7-1

Final. Bayern – Salzburg 7-1.

Min. 86: GOOOL BAYERN! Sane înscrie după un assist superb al lui Lewandowski.

Min. 83: GOOOL BAYERN! Muller marchează iar pentru bavarezi, care duc scorul la 6-1. În plus, jucătorul lui Bayern ajunge la 51 de goluri în UCL și îl depășește pe Henry.

Min. 70: GOOOL SALZBURG! Kjaergaard înscrie cu un șut imparabil.

Min. 54: GOOOL BAYERN! Muller înscrie un gol superb, după un assist al lui Sane.

Min. 31: GOOOL BAYERN! Gnabry marchează din careu, după pasa lui Coman.

Min. 23: GOOOL BAYERN! Lewandowski finalizează cu multă șansă un contraatac al campioanei Germaniei.

Min. 22: GOOOOL BAYERN! Lewandowski marchează iar de la 11 metri, după ce tot el a fost faultat în careu.

Min. 13: GOOOL BAYERN! Lewandowski înscrie din penalty.

Min. 1: Începe partida din Germania. Un meci special pentru Manuel Neuer, care îl depășește pe legendarul Oliver Kahn și ajunge la 104 goluri în Liga Campionilor.

Liverpool – Inter 0-1

Final! Liverpool pierde cu 0-1, dar se califică în sferturile UCL, după ce trece de Inter cu 2-1, la general.

Min. 76: BARĂ LIVERPOOL! Salah scapă singur cu Handanovic, dar șutează iar în bară.

Min. 63: CARTONAȘ ROȘU INTER! Alexis Sanchez este eliminat după o intrare dură la Fabinho.

Min. 62: GOOOOL INTER! Lautaro Martinez prinde un șut de excepție și îl învinge pe Alisson, marcând după o pauză de aproape 500 de zile în Liga Campionilor.

Min. 52: BARĂ LIVERPOOL! Salah trimite și el în bară, după un balon respins de Handanovic.

Min. 31: BARĂ LIVERPOOL! Matip trimite puternic în transversală, după un corner al gazdelor.

Min. 1: Începe meciul din Anglia.

Liverpool – Inter și Bayern Munchen – Salzburg, Live Video Online în returul din optimile Champions League

Salzburg speră să dea lovitura pe Allianz Arena și să profite astfel de forma slabă din ultimul timp al lui Bayern.

De partea cealaltă, Simone Inzaghi nu are de gând să renunțe chiar dacă tensiunea pe Anfield Road se anunță a fi infernală.

Iată echipele de start din această seară:

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Jones, Fabinho, Thiago – Mane, Jota, Salah.
Rezerve: Adrian, Kelleher – Diaz, Elliot, Gomez, Henderson, Keita, Milner, Minamino, Origi, Oxlade-Chamberlain, Tsimikas.
Antrenor: Jurgen Klopp.

Inter: Handanovic – Bastoni, de Vrij, Skriniar – Dumfries, Vidal, Brozovic, Calhanoglu, Perisic – Sanchez, Martinez.
Rezerve: Cordaz, Radu – Caicedo, Correa, D Ambrosio, Darmain, Dimarco, Dzeko, Gagliardini, Gosens, Ranocchia, Vecino.
Antrenor: Simone Inzaghi.

Bayern: Neuer – Hernandez, Sule, Pavard – Coman, Musiala, Kimmich, Gnabry – Sane, Muller – Lewandowski

Rezerve: Ulreich, Upamecano, Richards, Choupo-Moting, Wanner, Sabitzer, Sarr, Marc Roca, Nianzou, Vidovic, Tillman, Stanisic

Salzburg: Kohn – Ulmer, Wober, Solet, Kristensen – Camara – Seiwald, Capaldo – Aaronson – Adeyemi, Adamu

Rezerve: Mantl, Walke, Van Der Brempt, Piatkowski, Bernede, Kjaergaard, Junuzovic, Sucic, Sesko, Guindo, Tijani, Bernardo