Presa din Israel, năucită de Gigi Becali! Ce au scris jurnaliștii israelieni despre patronul român și despre jucătorul FCSB pe care l-a amenințat, după meciul cu Maccabi Tel-Aviv

Vezi galeria foto - 6 poze

Presa din Israel a taxat declarațiile oferite de Gigi Becali după meciul dintre FCSB și Maccabi Tel-Aviv. Patronul roș-albaștrilor a fost catalogat ca excentric de către jurnaliștii din Țara Sfântă în urma criticilor aduse lui Daniel Popa.

FCSB a remizat în Ghencea cu Maccabi tel Aviv, scor 1-1, în prima manșă a turului 2 preliminar al Ligii Campionilor. Returul va avea loc pe 31 iulie, pe „Bozsik Arena” din Budapesta, începând cu ora 21.00.

Presa din Israel, bulversată total de afirmațiile lui Gigi Becali! Ce au scris jurnaliștii israelieni despre ordinul dat staff-ului tehnic de către patronul FCSB

Imediat după ce s-a terminat meciul din Ghencea, Gigi Becali a făcut analiza meciului la TV și a pus tunurile pe Daniel Popa, schimbat la pauză cu David Miculescu, afirmând despre el că nu va mai fi titular până nu va slăbi. Vorbele lui Becali i-au făcut pe jurnaliștii din Israel să îl numească excentric pe patronul FCSB.

„A fost furios pe atacantul Daniel Popa, care a fost schimbat la pauză. După remiza 1-1 dintre Maccabi Tel Aviv și FCSB, excentricul patron al echipei României, Gigi Bacali, a furat din nou spectacolul și și-a complimentat echipa.

În plus, patronul a precizat că Daniel Popa nu va mai începe titular în echipă până când nu va slăbi”, au scris jurnaliști de la Sport5.

Daniel Popa intră la regim. „Dacă nu, are mari probleme cu mine”

Daniel Popa a început ca titular partida FCSB – Maccabi Tel-Aviv din preliminariile Ligii Campionilor, însă a avut o evoluție extrem de slabă și a fost schimbat la pauză. Impactul lui David Miculescu, înlocuitorul său, s-a făcut simțit în mitanul secund.

La finalul disputei, Gigi Becali și-a schimbat discursul și a spus că Miculescu va fi de acum înainte titular în centrul atacului, în timp ce Daniel Popa trebuie să se pună serios pe slăbit dacă mai vrea să prindă prima garnitură a campioanei din Superligă.

„El trebuie să slăbească 3 kilograme! Dacă nu slăbește, are probleme mari cu mine. Nu a ținut deloc de minge, nu a câștigat dueluri. E diferență mare față de Popa, Miculescu m-a convins și va juca titular. Eu nu spun că Popa nu e de nivelul nostru, dar nu e de nivelul meciurilor ăstora. Dar e la nivelul de la FCSB”, a declarat Gigi Becali la PrimaSport.

Daniel Popa a marcat două goluri și a oferit două pase decisive în acest debut de sezon, în timp ce David Miculescu a marcat 4 goluri, fiind golgheterul roș-albaștrilor din actualul campionat, la egalitate cu Darius Olaru.

Publicat: 24 07. 2024, 20:33