Presa maghiară, prima reacție după FCSB – Maccabi Tel-Aviv 1-1. Ce au scris jurnaliștii unguri despre meciul al cărui retur va fi la Budapesta

SURSĂ Sportpictures
Vezi galeria foto - 6 poze

Presa din Ungaria a oferit deja prima reacție după meciul dintre FCSB și Maccabi Tel Aviv, care s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, din al doilea tur preliminar al UEFA Champions League.

Jurnaliștii maghiari au scris despre meciul retur, care se va disputa la Budapesta, care este decisiv pentru parcursul campioanei României în cea mai puternică competiție intercluburi.

Ce a scris presa maghiară după FCSB – Maccabi Tel Aviv

FCSB și Maccabi Tel Aviv au remizat în Ghencea, scor 1-1, în prima manșă a celui de-al doilea tur preliminar al UEFA Champions League. Astfel, ambele echipe păstrează șanse de calificare.

La finalul partidei, presa din Ungaria a oferit prima reacție despre meciul de la București și au scris și despre returul care se va disputa la Budapesta. Aceștia au menționat că pe Ghencea s-a disputat unul dintre cele mai echilibrate meciuri ale zilei și că nu s-a decis nimic în cele aproape o sută de minute de joc.

„Românii de la FCSB și israelienii de la Maccabi Tel-Aviv și-au disputat unul dintre cele mai echilibrate meciuri ale zilei . Nimic nu s-a decis în cele aproape o sută de minute de joc, cele două formații încheind la egalitate, 1-1, la București, astfel că, din cauza situației de război din Israel, decizia a fost lăsată pentru revanșa care va avea loc la Bozsik Arena din Budapesta”, au scris jurnaliștii de la nemzetisport.hu.

Publicat: 24 07. 2024, 00:28