Reacțiile îngrozite ale celor din San Marino când au văzut dezastrul din Virtus – FCSB! Comentariile au curs, la fel ca golurile românilor de pe tabelă: „Suntem groaznici! N-am rezistat nici 5 minute”

FCSB, campioana României, a zdrobit-o pe Virtus, scor 7-1, în primul tur preliminar UEFA Champions League.

Reacțiile din San Marino nu au întârziat să apară, iar la 5-0 cei de acolo deja se rugau să se fluiere finalul.

FCSB s-a distrat pe terenul lui Virtus în primul tur preliminar al Ligii Campionilor. La pauză, gruparea roș-albastră avea deja 5-0.

Pagina de Twitter „San Marino Futbol”, virală pentru comentariile amuzante făcute în timpul meciurilor, a făcut show în timpul partidei cu formația bucureșteană.

Aceștia au început într-o notă optimistă și au spus că Virtus va face un meci mare: „Virtus joacă împotriva lui Fotbal Club (fosta Steaua București) în preliminariile Champions League. Vom scrie istorie!”.

Totul s-a schimbat după golul lui Darius Olaru din penalty: „Minutul 5. Gol marcat de Fotbal Club. Campioana din San Marino este deja în dezavantaj. Nu rezistăm nici 5 minute. Suntem groaznici”.

Reacția de la golul 2 a fost destul de similară: „Încă un gol pentru români. Pierdem”.

La golul de 3-0: „Suntem un dezastru. Cât de slabi suntem!”.

După golul patru, cei din San Marino au cerut oprirea meciului: „Opriți meciul. Mai e mai mult de o oră de jucat!”.

La fel s-a întâmplat și după golul cu numărul 5: „Opriți meciul! Pe lângă faptul că e și EURO, asta ni se întâmplă aici și sufăr”.

Cei din San Marino anunțatu dezamăgiți că mai urmează încă o repriză plină de chin și suferință pentru Virtus: „Mai sunt încă 45 de minute și un meci întreg la retur! E groaznic!”.

După golul de 6-0: „E un meci de fotbal sau de tenis? Suntem un dezastru”.

Reacția la golul de 7-0: „Se bucură de parcă ar fi 2-0. Nu au inimă!”.

Cei din San Marino au jubilat după golul de onoare al lui Virtus: „Virtus a marcat! Am luat-o razna! Battistini a intrat în istoria Champions League și a marcat un gol! Am luat șapte, dar nu-i nimic, am marcat un gol! Europa tremură când o vede pe campioana din San Marino.

Virtus – FCSB 1-7. Înfrângere pentru campioana din San Marino la debutul în Champions League. Nu vă faceți griji, avem returul din România pentru a întoarce scorul. Avem încredere”, au mai scris aceștia.

Publicat: 10 07. 2024, 00:16
Actualizat: 10 07. 2024, 00:32