Lovitură teribilă pentru FCSB în minutul 62 al meciului cu Sparta Praga! Baeten, schimbat după numai 17 minute de când a fost introdus de Gigi Becali

FCSB a primit o lovitură teribilă în meciul cu Sparta Praga. William Baeten a ieșit accidentat după doar 17 minute.

Gigi Becali nu a mai rezistat și l-a schimbat pe Daniel Popa la pauza meciului. Atacantul luase deja un cartonaș galben și a fost înlocuit cu William Baeten, dar belgianul a ieșit schiopătând după doar 17 minute de joc.

Lovitură primită de FCSB: Baeten a rezistat doar 17 minute

William Baeten a intrat pe teren în meciul Sparta Praga – FCSB la pauză, dar nu a rezistat decât 17 minute. Autorul golului calificării din meciul cu Maccabi Tel Aviv părea mutarea inspirată a lui Gigi Becali și în meciul tur cu campioana Cehiei, dar problemele medicale i-au dat mari bătăi de cap și a Elias Charalambous a fost nevoit să îl înlocuiască.

Înainte de schimbare, Baeten a acuzat de mai multe ori dureri și s-a întins de două ori pe gazon. A încercat să tragă de el, dar resemnat a ridicat mâna și a cerut schimbarea în minutul 60.

Marius Ștefănescu a mai primit o șansă din partea patronului, deși acesta anunțase că jucătorul pentru care a plătit vara asta 1,3 milioane de euro mai are nevoie de timp să se acomodeze la presiunea de la FCSB.

William Baeten, prima reacție după ce a marcat golul calificării cu Maccabi: „A fost o intrare pe cinste”

Belgianul a reușit primul gol în tricoul roș-albaștrilor într-un moment extrem de important. Partida Maccabi Tel Aviv – FCSB părea că se îndreaptă spre prelungiri, dar în minutul 90 Baeten a spart gheața și a marcat golul calificării.

„Wow. A fost o intrare pe cinste în repriza a doua. Sincer să fiu, în primele 5-10 minute eram epuizat când am intrat pe teren. Nu sunt încă la 100% din punct de vedere fizic, dar sunt foarte fericit că am putut să ajut echipa cu primul gol pentru FCSB, într-un meci atât de important. E foarte dificil să descriu ce simt. Cu siguranţă este cel mai frumos moment al carierei mele de până acum. Cum am spus, e un gol foarte important, în ultimul minut. Sunt foarte fericit şi încă nu îmi vine să cred.

(n.r. A avut inspiraţie antrenorul?) Da, aşa se pare. Când intri pe teren şi dai gol, poţi să spui că da, dar am muncit ca o echipă şi de-asta ne-am calificat în turul următor. Coechipierii m-au felicitat pentru primul meu gol aici. Muncesc din greu pentru a ajunge la un nivel ridicat. a fost o bucurie mare după meci şi sunt foarte fericit că am fost alături în aceste momente de coechipierii mei în aceste momente”, a declarat William Baeten, conform as.ro.

Redactor la Prosport.ro din 2024, cu o experiență în presa online de peste zece ani. A colaborat cu publicații precum adevarul.ro și bravonet.ro. De-a lungul carierei de jurnalist a scris pe domenii cum ar fi economic, politic, social, afaceri, lifestyle și sport. Absolvent al Facultății de ... citește mai mult