Moment absolut halucinant în Anglia – Elveția, la scorul de 0-1. Southgate a cerut să facă 3 schimbări și pe tabelă a apărut numărul lui Jude Bellingham: reacția incredibilă a vedetei lui Real Madrid și ce s-a întâmplat imediat!

Momente de haos printre suporterii naționalei Angliei, la scorul de 0-1 în meciul cu Elveția, din sferturile de finală de la Campionatul European din Germania.

Selecționerul Gareth Southgate a decis în criză de timp să facă trei schimbări în același timp, iar pe tabela a apărut numărul 10 purtat de Jude Bellingham, cel căruia nu i-a venit să creadă ce decizie a luat antrenorul său.

Totul s-a lămurit după câteva secunde de uluială totală, când s-a aflat că a fost vorba despre o confuzie, iar starul lui Real Madrid a răsuflat ușurat că nu a fost supus unui moment jenant.

Haos în Anglia – Elveția, la scorul de 0-1. Southgate a făcut trei schimbări și pe tabelă a apărut numărul lui Bellingham. Vedeta lui Real Madrid, reacție incredibilă. Ce s-a întâmplat ulterior

Fanilor britanici nu le-a venit să creadă când au văzut că selecționerul îl scoate de pe teren pe superstarul Jude Bellingham, cu scopul de a forța egalarea pe finalul meciului cu Elveția din sferturile de finală ale EURO 2024.

Concret, antrenorul Angliei a făcut trei schimbări, iar pe tabelă a apărut numărul 10, purtat de starul lui Real Madrid. Mijlocașului a rămas uluit că va fi scos de pe teren. Din fericire pentru el, a fost vorba despre o confuzie, astfel că mijlocașul a rămas în teren.

Mutările lui Southgate au avut sorți de izbândă, iar naționala Angliei a egalat prin Saka cu un șut de excepție și a dus meciul în prelungiri.

Starul lui Real Madrid, gest reprobabil în meciul cu Slovacia

Jude Bellingham a comis un gest controversat imediat după ce a marcat din foarfecă pentru Anglia în minutele de prelungire ale partidei cu Slovacia din optimile EURO 2024, dispută câștigată până la urmă de britanici cu 2-1.

Cel mai în vogă fotbalist al naționalei Angliei a dus mâna la gură și apoi în zona intimă, gest cu direcție către jucătorii și oficialii de pe banca Slovaciei. UEFA l-a amendat pe fotbalist cu 30.000 de euro și l-a suspendat pentru un meci.

Numai că suspendarea este valabilă pentru un an, astfel că el a putut evolua în meciul cu Elveția, din sferturile EURO 2024.

Publicat: 06 07. 2024, 21:03
Actualizat: 06 07. 2024, 21:12