Perioadă bună pentru Latovlevici! VIDEO | Revenit la națională, fostul fundaș al Stelei a înscris pentru Karaboukspor

Kardemir Karabukspor, cu Iasmin Latovlevici și Cristian Tănase integraliști, a câștigat, sâmbătă, scor 4-0, meciul disputat cu Trabzonspor, în etapa a șasea din prima ligă a campionatului Turciei.

Golurile partidei au fost marcate de Mustafa Yatabare, în minutul 52, Iasmin Latovlevici, în minutul 62, Abdou Traore, în minutul 72, și Ermin Zec, în minutul 85.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL ÎNSCRIS DE LATOVLEVICI

Cei doi fotbaliști români legitimați la formația turcă au fost folosiți de antrenorul Igor Tudor în toate cele șase meciuri ale noului sezon din campionatul turc. Valerică Găman, transferat în această vară de Karabukspor, a fost doar rezervă, în timp ce Marius Alexe nu a fost în lotul pentru această partidă.

Echipa trimisă în teren de către antrenorul Igor Tudor: Sahin – Aslantas, Nounkeu, Basdas, Latovlevici – Gulselam, Poko – Depe, Traore, Tănase – Yatabare. Pe parcurs au mai intrat Olafur Skulason, Vladimir Rodic, Ermin Zec.

În urma evoluțiilor bune ale lui Iasmin Latovlevici, acesta a fost convocat de către selecționerul Christoph Daum în lotul naționalei României pentru meciurile cu Armenia (8 octombrie) și Kazahstan (11 octombrie).

Publicat: 01 10. 2016, 19:22
Actualizat: 01 10. 2016, 19:30