Prima reacție a lui Kylian Mbappe, după Real Madrid – Atalanta 2-0. Declarația fabuloasă a francezului care a debutat cu gol şi a câştigat Supercupa Europei

SURSĂ FOTO: PROFIMEDIA

Kylian Mbappe, atacantul lui Real Madrid, a oferit o primă reacție după ce a câștigat Supercupa Europei.

Francezul a venit cu o declarație fabuloasă după ce a învins-o pe Atalanta, scor 2-0, la Varșovia.

Kylian Mbappe a debutat cu gol la Real Madrid și a reușit să câștige primul său trofeu la formația de pe Bernabeu.

Francezul a spus că a fost o noapte grozavă și a mărturisit că aștepta de mult să îmbrace tricoul acestei echipe. Fostul atacant de la PSG speră să o țină tot așa și să marcheze cât mai multe goluri.

„A fost o noapte grozavă. Așteptam de mult timp acest moment, să joc cu acest tricou pe mine, pentru această stemă, pentru acești fani. Este un moment grozav pentru mine.

Și am câștigat un trofeu, ceea ce este important, la Madrid trebuie întotdeauna să câștigi. Sunt foarte fericit. Și cu golul, sunt sigur, este important pentru un atacant ca mine. Dar cel mai important lucru a fost să am plăcerea de a juca cu această echipă. Este o zi grozavă.

Avem cei mai buni jucători aici în fiecare poziție. Sunt foarte mulțumit de echipa pe care o avem. Ne vom îmbunătăți, eu sunt primul care o face. Astăzi este un pas pozitiv.

Suntem Real Madrid, nu avem limită, dacă e 50, atunci 50. Cel mai important lucru este să câștigi și să ne perfecționăm ca echipă. Așa vom câștiga”, a spus Mbappe la microfonul Movistar.

Este o onoare și un privilegiu să trăiesc astfel de nopți. Am suferit puțin în prima repriză, pentru că Atalanta a forțat foarte mult și a jucat excelent în defensivă. În a doua repriză jocul s-a deschis puțin”, a declarat Carlo Ancelotti, antrenorul lui Real Madrid, după meciul cu Atalanta.

Publicat: 15 08. 2024, 01:24
Actualizat: 15 08. 2024, 01:41