Alexandru Crețu, decisiv! Fundașul a marcat un gol pentru Olimpija Ljubljana și va juca finala Cupei Sloveniei

Fotbalistul român Alexandru Crețu, în vârstă de 24 de ani, a marcat un gol pentru formația sa, Olimpija Ljubljana, în egalul, scor 1-1, obținut miercuri împotriva echipei Marimor, în semifinalele Cupei Sloveniei.

Fostul fundaș de la CSM Politehnica Iași a deschis scorul pentru echipa sa, în minutul 32, în timp ce Dino Hotic a adus egalarea pentru Maribor, în minutul 71.

În urma acestui rezultat, Oimpija Ljubljana a obținut calificarea în finala Cupei Sloveniei, unde o va întâlni pe Domzale, meciul fiind programat pe 31 mai. În turul dublei manșe din semifinalele Cupei Sloveniei, Oimpija s-a impus, scor 2-1, pe teren propriu. La Olimpija Ljubljana evoluează și Julius Wobay, fostul jucător al Universității Craiova.

Echipa trimisă în teren Safet Hadzic: Vodisek – Bajric, Mitrovic, Zarifovic, Stiglec – Klinar, Crețu, Kapun, Kirm – Benko, Eleke. Pe parcursul meciului au mai intrat pe gazon Wobay (70′), Avramoski (82′) și Alves (82′).

Publicat: 12 04. 2017, 21:00
Actualizat: 12 04. 2017, 21:01