Ce notă a luat Dennis Man după Lecce – Parma 2-2! A fost din nou cel mai bun şi a impresionat, într-un meci nebun în care echipa lui a egalat cu două goluri marcate în prelungiri

SURSĂ Profimediaimages
Vezi galeria foto - 5 poze

Dennis Man a fost din nou cel mai bun și a impresionat în meciul nebun dintre Lecce și Parma, încheiat cu scorul de 2-2, în care echipa lui a reușit să egaleze cu două goluri marcate în prelungiri.

Internaționalul român a primit o notă uriașă după jocul prestat în acest meci în care și Valentin Mihăilă a fost titular.

Ce notă a luat Dennis Man după Lecce – Parma 2-2!

Dennis Man a demonstrat din nou că este unul dintre cei mai importanți fotbaliști din lotul celor de la Parma, în partida disputată în fața celor de la Lecce, încheiată cu scorul de 2-2. Echipa românului a reușit să egaleze cu două goluri marcate în prelungiri, iar „tricolorul” a obținut o notă uriașă.

Platforma Sofascore l-a notat pe internaționalul român cu 8.0, a doua cea mai mare notă de pe teren. Singurul jucător care a obținut o notă mai mare ca a lui Dennis Man a fost portarul celor de la Lecce, care a fost notat cu 8.4.

Dennis Man a fost integralist în această partidă în care a avut mai multe șanse de a marca. Chiar dacă nu a izbutit să facă acest lucru, românul a avut parte de o partidă aproape perfectă.

Valentin Mihăilă, schimbat în minutul 65

Valentin Mihăilă a fost și el titular în partida dintre Parma și Lecce, iar în prima repriză a contribuit la crearea unor ocazii mari pentru echipa lui.

Fotbalistul român le-a dat mari emoții celor din staff. După doar 20 de secunde, „tricolorul” s-a ciocnit puternic de un adversar și a avut nevoie de câteva zeci de secunde pentru a-și reveni. Valentin Mihăilă a fost schimbat în minutul 65 al meciului.

Publicat: 22 09. 2024, 00:16