Ce notă a luat Florinel Coman, după Qatar SC – Al-Gharafa! Îi are pe arabi la picioare cu prestațiile lui

SURSĂ Profimediaimages

Florinel Coman îi are pe arabi la picioare cu prestațiile sale. Al-Gharafa, echipă pentru care evoluează, s-a impus în deplasare, pe terenul celor de la Qatar SC, cu scorul de 3-1.

Internaționalul român a fost titular în a cincea etapă a campionatului din Qatar și a reușit să impresioneze în cele 79 de minute pe care le-a jucat.

Ce notă a primit Florinel Coman după ultimul meci în Qatar

Florinel Coman a reușit din nou să impresioneze în Qatar și îi are arabi la picioare după meciul câștigat de Al-Gharafa pe terenul celor de la Qatar SC, cu scorul de 3-1. Internaționalul român a fost titular în a cincea etapă a campionatului și a fost schimbat în minutul 79. „Tricolorul” a reușit să îi impresioneze pe specialiști, prestația lui fiind notată cu 7.7 de către Sofa Score, o notă peste media echipei sale.

De-a lungul celor 79 de minute petrecute în teren, Florinel Coman a reușit să pună poarta adversă în pericol de două ori. Românul a expediat un șut pe spațiul porții și unul pe lângă poartă. Chiar dacă nu a izbutit să fie decisiv pentru echipa lui, Florinel Coman a fost considerat unul dintre cei mai buni jucători de pe teren.

Cea mai mare notă a fost primită de Ahmed Al Ganehi, în vârstă de 24 de ani, care a fost desemnat omul meciului, cu 8.3, după ce a reușit să înscrie și să ofere o pasă de gol.

De menționat este că Florinel Coman a reușit să obțină o notă mai mare chiar și decât Joselu, fostul star al celor de la Real Madrid, care a fost notat cu 7.3 de către cei de la Sofa Score.

Trupa lui Florinel Coman, start greu de sezon

După victoria obținută pe terenul celor de la Qatar SC, Al-Gharafa a reușit să urce poziții importante în clasament. Trupa lui Florinel Coman ocupă în acest moment poziția a patra, cu doar opt puncte acumulate în primele cinci etape disputate.

Pentru echipa lui Florinel Coman urmează o nouă partidă extrem de dificilă. Al-Gharafa va da piept, în etapa a 6-a din Qatar, cu Al-Sadd, campioana en-titre.

Partida este programată în deplasare, pe stadionul „Jassim Bin Hamad Stadium” din Doha.

Publicat: 23 09. 2024, 09:28