Fanii lui Tottenham au făcut scandal pentru că Radu Drăguşin a fost rezervă, iar echipa lui Postecoglou a pierdut la Brighton

SURSĂ Profimediaimages
Vezi galeria foto - 6 poze

Fanii lui Tottenham nu am mai rezistat și au făcut scandal imediat după meciul dintre Brighton și Spurs, încheiat cu scorul de 2-3, fiind supărați din cauza faptului că Radu Drăgușin a fost lăsat pe banca de rezerve.

Suporterii londonezi sunt de părere că internaționalul român trebuia să fie prezent pe teren și i-au cerut socoteală antrenorului Ange Postecoglou.

Suporterii lui Tottenham, supărați pentru că Radu Drăgușin a fost rezervă

Tottenham a pierdut incredibil în fața celor de la Brighton, după ce la pauză conducea cu scorul de 0-2. Trupa pregătită de Ange Postecolgou a avut parte de o a doua repriză de coșmar, în care a încasat nu mai puțin de trei goluri și a pierdut cu scorul de 2-3.

La finalul partidei, fanii londonezi au lansat mai multe comentarii și postări pe rețelele de socializare, unde i-au cerut socoteală antrenorului pentru faptul că Radu Drăgușin a fost lăsat pe banca de rezerve. Suporterii sunt de părere că internaționalul român s-ar fi putut descurca mai bine decât Cristian Romero, pe care l-au cerut imediat pe bancă.

„Romero ar trebui trecut pe bancă, mai multe șanse pentru Drăgușin”, „Spence și Drăgușin, în locul lui Romero și Udogie”, „Cine l-a ales pe Romero și l-a lăsat pe Drăgușin pe bancă?”, sunt doar câteva dintre reacțiile fanilor celor de la Tottenham de pe rețelele de socializare.

Tottenham, înfrângere incredibilă la Brighton

Tottenham a început foarte bine meciul de pe terenul celor de la Brighton și au reușit să înscrie în minutul 23 al partidei, prin Brennan Johnson, care a trimis mingea în poartă din pasa lui Solanke.

Trupa pregătită de Ange Postecoglou a continuat să atace și a mai marcat o dată, în minutul 37, când Timo Werner a pasat decisiv pentru James Maddison, care a trimis mingea în poartă și a stabilit scorul pauzei. Astfel, se contura o victorie categorică pentru Tottenham.

Jocul celor de la Brighton s-a schimbat în totalitate în partea secundă a meciului. Yankuba Minteh a redus din diferenţă, în minutul 48, iar în minutul 58 Georginio Rutter a reușit să egaleze. Lovitura de grație a fost dată de  Danny Welbeck, în minutul 66, când atacantul a marcat cu o lovitură de cap. Astfel, Brighton s-a impus cu scorul de 3-2 în fața celor de la Tottenham și a ajuns pe poziția a șasea a clasamentului, cu 12 puncte acumulate. De partea cealaltă, trupa pregătită de Ange Postecoglou se află pe poziția a 9-a a clasamentului, cu 10 puncte acumulate.

Publicat: 07 10. 2024, 10:27