Ianis Hagi a venit cu o valiză care costă cât o mașină! Cum s-a afișat fiul „Regelui”

Sursa foto: Sport Pictures

Ianis Hagi s-a afișat pe aeroportul din Larnaca cu o valiză care costă cât o mașină, înaintea duelului cu Cipru din Liga Națiunilor.

Naționala României s-a reunit pentru meciurile cu Cipru și Lituania. Chiar dacă a bifat doar câteva minute la Rangers în ultimele luni, Ianis Hagi a fost în continuare convocat și de Mircea Lucescu. Internaționalul român atrage în ultima vreme atenția mai mult în afara terenului și ultima sa extravaganță nu a fost trecută cu vederea.

Ianis Hagi i-a eclipsat pe colegi cu o valiză de la Louis Vuitton care costă cât o mașină

La aterizarea pe aeroportul din Larnaca, Ianis Hagi s-a remarcat rapid printre colegii săi având o valiză extrem de interesantă de la un prestigios brand internațional. Deși nu trece prin cea mai bună formă a carierei, Ianis Hagi își permite să se afișeze cu accesorii foarte scumpe. Valiza de la Louis Vuitton cu care s-a afișat la Larnaca costă aproximativ 10.000 de euro, potrivit Fanatik.

Sursa foto: FRF.ro

Recent, jucătorul a fost rechemat la prima echipă după ce a acceptat să anuleze o clauză din contract potrivit căreia ar fi primit o majorare salarială dacă atingea borna de 100 de meciuri pentru vicecampioana Scoției. În prezent, salariul mijlocașului crescut la Academia Hagi este de 25.000 de euro la Glasgow Rangers.

Mijlocașul lui Rangers, decisiv în meciul cu Lituania, de pe Arena Națională

Sub comanda lui Mircea Lucescu, Ianis Hagi a bifat doar 27 de minute cu Kosovo și Lituania. Totuși, mijlocașul a avut un aport important în meciul cu Lituania. A fost introdus pe teren pe final de meci, când scorul era 1-1 și a reușit să scoată un penalty din care tricolorii s-au desprins pe tabelă și și-au asigurat victoria.

Rămâne de văzut dacă Mircea Lucescu va alege să mizeze pe Ianis Hagi din primul minut în partida cu Cipru sau îl va introduce pe teren tot în repriza secundă. Selecționerul a recunoscut că lipsa meciurilor la echipa de club îi crează un handicap enorm jucătorului față de coechipierii săi de la națională.

Pentru un jucător e cel mai greu când nu joacă, dar sper ca prezența la națională să-i stimuleze și să aprecieze că a fost convocat. Lipsa de minute la nivelul competiției e un handicap enorm pentru Ianis Hagi, față de ceilalți. Iar asta e valabil pentru toată lumea. Niciun antrenament nu seamănă cu un joc. E important că e aici, că și-a dorit să fie și sunt convins că va fi în continuare”, preciza Mircea Lucescu înainte de dubla cu Kosovo și Lituania.

• Ianis Hagi are 41 de selecții la națională și a marcat cinci goluri.
  • A bifat doar 36 de minute la echipa de club în acest sezon.