Olăroiu, victorie contra echipei lui Lopez Caro, fostul antrenor de la Vaslui. VIDEO

Jiangsu Suning, echipa pregătită de Cosmin Olăroiu (49 de ani), a câștigat, sâmbătă, meciul din runda a cincea a campionatului din China, de pe terenul lui Shenzen, scor 2-0.

Mijlocașul Xie Pengfei a deschis scorul în minutul 15, în urma unei faze fixe. Alex Teixeira, fostul jucător de la Șahtior Donețk a majorat avantul formației lui Olăroiu cu șapte minute înainte de pauză, după un contraatac rapid.

În prelungirile actului secund, fundașul central Wang, de la Shenzhen, a fost eliminat, iar Jiangsu Suning s-a impus în fața echipei antrenate de Juan Lopez Caro, cel care a pregătit-o pe FC Vaslui pentru o scurtă perioadă, în 2010.

În urma acestui succces, trupa lui Cosmin Olăroiu trece pe locul cinci în prima ligă din China, cu nouă puncte acumulate în cinci jocuri.

Publicat: 13 04. 2019, 16:52
Actualizat: 13 04. 2019, 16:53