Start perfect de sezon pentru Marica:** „dublă” și două pase de gol în primul meci al stagiunii pentru Schalke!

Marica a făcut pereche în atac cu finlandezul Pukki

Pe o căldură infernală, 40 de gradeCelsius, Ciprian Marica (foto) a început cu dreptul sezonul în Germania. După cele 65 de minute joc fără gol în tricoul naționalei, la Ljubljana, în eșecul cu Slovenia (3-4), atacantul român a reușit o „dublă” ieri pentru Schalke, în turul I al Cupei Germaniei. Echipa lui Huub Stevens n-a avut probleme pe terenul divizionarei de liga a treia Saarbrücken, pe care a surclasat-o cu 5-0, ultimele două goluri fiind marcate de Marica, în doar șapte minute (64, 71). Papadopoulos (23) și Draxler, tot cu o „dublă” (26, 57), au fost ceilalți marcatori ai „minerilor”. Schalke debutează în noul sezon din 1.Bundesliga duminică, în deplasare, la Hanovra.

sursa foto: pagina personală de Facebook a lui Marica

Publicat: 19 08. 2012, 18:50
Actualizat: 19 08. 2012, 23:11