Ștefan Radu a fost integralist în Sassuolo – Lazio 1-2

Fotbalistul român Ștefan Radu, în vârstă de 30 de ani, a fost integralist în victoria formației sale, Lazio Roma, scor 1-2, obținută împotriva echipei Sassuolo, în etapa a 30-a din campionatul Italiei.

Golurile partidei au fost înscrise de către Domenico Berardi, care a deschis scorul pentru Sassuolo în minutul 26, din lovitură de pedeapsă, respectiv Ciro Immobile, în minutul 42, și Francesco Acerbi, care și-a introdus mingea în proprie poartă, în minutul 84.

Este al 10-lea meci fără înfrângere pentru echipa lui Ștefan Radu, care nu a mai pierdut un meci de pe 28 ianurie, de la înfrângerea cu Chievo, scor 0-1. În urma acestui rezultat, Lazio a acumulat 60 de puncte și a urcat, momentan, pe locul patru în clasamentul din campionatul Italiei, în timp ce Sassuolo se află pe locul 15, cu 31 de puncte.

Pentru Ștefan Radu este al 26-lea meci jucat în acest sezon pentru Lazio, timp în care a marcat două goluri și a oferit o pasă decisivă, cu un total de 2.058 de minute jucate.

Echipa trimisă în teren de către antrenorul Simone Inzaghi: Strakosha – Gabbaron, de Vrij, Hoedt, Radu – Parolo, Biglia, Milinkovic-Savic – F. Anderson, Immobile, Lulic.

Pe parcursul meciului au mai intrat pe gazon Keita Balde și Jordan Lukaku, în minutul 58, și Cristiano Lombardi, în minutul 79.