VIDEO | Dan Petrescu se simte ca peștele în apă la Al-Nasr. Performanța „Bursucului” la noua echipă

• Al Nasr, echipa antrenată de Dan Petrescu, a câștigat, marți, scor 1-0, meciul disputat cu Dubai FC în optimile de finală ale Cupei Președintelui din Emiratele Arabe Unite.

Singurul gol al partidei a fost înscris de brazilianul Wanderley, în minutul 78.

În urma acestui rezultat, echipa lui Dan Petrescu a obținut calificarea în sferturile de finală ale Cupei Președintelui, acolo unde a mai acces și Al Ahi, formație pregătită de românul Cosmin Olăroiu. Adversarii celor două formații nu au fost încă anunțați, urmând să fie stabiliți în uma unei trageri la sorți. Este a patra victorie consecutivă pentru Al Nasr în toate competițiile.

Dan Petrescu a fost instalat pe banca tehnică a celor de la Al Nasr pe 2 noiembrie, iar de atunci formația arabă a strâns șase victorii, două egaluri și două înfrângeri. În carieră, tehnicianul de 49 de ani le-a mai antrenat pe Sportul Studențesc, Rapid, Wisla Cracovia, Unirea Urziceni, Kuban Krasnodar, Dinamo Moscova, Al Arabi, ASA Târgu Mureș și Jiangsu Suning.

Publicat: 27 12. 2016, 17:51
Actualizat: 27 12. 2016, 19:33