VIDEO | Gol și assist pentru Eric Bicfalvi în ultima etapă din campionatul Rusiei. Cât s-a terminat Ural – Tosno

Mijlocașul Eric Bicfalvi a marcat un gol pentru formația Ural, care a învins, scor 3-1, duminică, pe teren propriu, echipa Tosno, în etapa a 11-a din campionatul Rusiei.

Giorgi Chanturia, fost atacant la CFR Cluj, a deschis scorul pentru gazde, din penalty, în minutul 5, iar peste numai patru minute Eric Bicfalvi a pasat decisiv la golul de 2-0, reușit de Evseev. În minutul 55, a venit rândul internaționalului român să transforme un penalty, scor 3-0. Unicul gol al oaspeților a fost reușit de Trujic, în minutul 85, din pasa lui Nuno Rocha, fostul mijlocaș al echipei CS Universitatea Craiova.

CLICK AICI PENTRU GOLUL LUI BICFALVI

Eric Bicfalvi a ajuns, astfel, la patru goluri înscrise în acest sezon al campionatului Rusiei, în 10 meciuri jucate. Doar doi jucători au mai multe goluri decât Bicfalvi. Mijlocașul olandez Quincy Promes, de la Spartak Moscova, și atacantul Aleksandr Kokorin, de la Zenit, cu câte șase, respectiv șapte goluri.

În urma acestei victorii, Ural a acumulat 16 puncte și se află pe locul 6, la opt puncte de liderul Zenit Sankt Petersburg, care are și un meci mai puțin disputat. Tosno ocupă poziția a 13-a, cu nouă puncte.

Publicat: 24 09. 2017, 17:30
Actualizat: 24 09. 2017, 18:28