Andrei Miron s-a accidentat în FCSB – Voluntari. „A simțit niște dureri!” Ratează fundașul meciul cu FC Argeș?!

Alexandru Ionut Stoica si Andrei George Miron in meciul de fotbal dintre FCSB si FC Voluntari, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, vineri 22 ianuarie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB a învins-o pe FC Voluntari, scor 2-1, în etapa a 18-a din Liga 1, iar Andrei Miron s-a accidentat.

Andrei Miron a fost titularizat de Toni Petrea la meciul jucat de FCSB pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 2-1, dar fundașul central a rezistat pe teren 73 de minute.

Fundașul transferat de Gigi Becali de la FC Botoșani s-a accidentat și a fost scos de pe teren în minutul 73 al meciului cu FC Voluntari. În locul lui Andrei Miron a fost introdus pe teren Valentin Crețu.

Andrei Miron s-a accidentat în FCSB – Voluntari

Toni Petrea a vorbit la finalul meciului despre problema întâmpinată de Andrei Miron la meciul cu FC Voluntari și a explicat de ce l-a înlocuit pe fundașul central cu Valentin Crețu.

„Miron a simțit niște dureri la adductor, de asta l-am înlocuit. Sper să nu fie ceva serios”, a spus Toni Petrea la finalul meciului FCSB – FC Voluntari, scor 2-1.

Ratează Andrei Miron meciul cu FC Argeș?!

Andrei Miron va face un control amănunțit zilele următoare pentru a vedea cât de serioasă este accidentarea suferită în partida cu FC Voluntari și va lua o decizie în ceea ce privește prezența lui în meciul cu FC Argeș.

Pentru FCSB urmează meciul cu FC Argeș, în deplasare, în etapa a 19-a din Liga 1, sezonul 2020 – 2021. Partida are loc marți, 26 ianuarie, de la ora 19.45, Live Video Online pe www.prosport.ro și la TV pe Digi Sport, Look Plus și Telekom Sport.

FCSB e lider în Liga 1

FCSB se află pe primul loc în clasamentul Ligii 1, cu 41 de puncte, după victoria cu FC Voluntari. Echipa lui Toni Petrea se află la patru puncte în fața lui CFR Cluj și la 7 distanță de Universitatea Craiova, dar cele două echipe au un meci în minus față de fosta vicecampioană a României.

Publicat: 22 01. 2021, 22:36