„Așa nu se mai poate! Dezastru în ultimele 6 meciuri”. Ce spune liderul lui Sepsi, după eșecul cu Oțelul Galați, despre vina antrenorului Bernd Storck!

Liderul lui Sepsi a vorbit, după eșecul cu Oțelul Galați, despre vina antrenorului Bernd Storck, referindu-se la dezastrul din ultimele șase meciuri.

Sepsi nu a mai câștigat din etapa a doua, când s-a impus cu 2-1 pe terenul nou-promovatei Gloria Buzău.

Părerea liderului lui Sepsi despre vina antrenorului Bernd Storck, după eșecul cu Oțelul Galați

În ultimele șase partide, echipa antrenată de germanul Bernd Storck a câștigat doar două puncte și se află pe locul 11, dar poate ajunge mult mai jos, în condițiile în care s-a jucat un singur meci din runda a opta. Portarul Roland Niczuly, căpitanul echipei, recunoaște că ultimele șase etape au fost un dezastru pentru echipa din Sfântu Gheorghe.

„Acel suporter care a venit, a bătut atâta drum să ne susțină… I-am dezamăgit din nou pe toți fanii noștri. Sper să ne revenim în această pauză, să redresăm corabia. Așa nu se mai poate.

Nu-mi explic prima repriza. A doua a fost mai bună. Nu pot să spun eu unde este problema. Trebuie s-o găsim în aceste două săptămâni.

E greu de crezut, nu ne-am fi imaginat când am început cu două victorii, după aia egal cu Dinamo, că vom ajunge aici. Fiecare trece prin momente dificile. Avem 4-5 meciuri pierdute la rând. Nu-mi explic din ce cauză. Parcă suntem la altă echipă.

Nu antrenorul este de vină când în ultimele trei etape nu am înscris. Azi am avut ocazii, dar în precedentele meciuri nici nu am tras pe poartă.

La al doilea gol, mingea a sărit din bară în Oteliță. Dacă erau porțile inițiale, poate că nu primeam gol”, a declarat Roland Niczuly la finalul partidei de la Galați.

Ambele goluri ale meciului dintre Oțelul și Sepsi au fost marcate de Pop, în minutele 22 şi 43. Ștorck i-a folosit pe Niczuly – Oteliţă (46 – Oroian), Bardea, Ciobotariu, Ştefan – Alimi, Kecskés (46 – M. Coman), Mino (75 – Neskovic), Kallaku (46 – Oberlin) – Matei și Debeljuh.

Publicat: 30 08. 2024, 23:57