Astra Giurgiu – CFR Cluj 0-2, Live Video Online în etapa 4 din Liga 1! Debeljuh, la primul gol în Liga 1! Dan Petrescu se pregătește de Europa League

Valentin Costache executa o foarfeca de langa Constantin Dima in meciul de fotbal dintre Astra Giurgiu si CFR Cluj, contand pentru play-off-ul Ligii 1 Casa Pariurilor, disputat fara spectatori pe Stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu, duminica 5 iulie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

CFR Cluj n-a avut emoții la Giurgiu! Campioana României a învins-o cu 2-0 pe Astra și are motive să spere la o victorie joi, atunci când o va întâlni pe Djurgarden, în preliminariile Europa League.

După victoria la limită cu Hermannstadt, scor 1-0, CFR n-a luat gol nici cu Astra, deși echipa lui Bogdan Andone a avut ocazii mari în prima repriză, inclusiv o bară. Autogolul lui Crepulja a lămurit lucrurile încă din prima repriză, iar apoi Debeljuh a stabilit scorul final: 2-0.

Astra – CFR 0-2

Finalul partidei! CFR se impune la Giurgiu cu 2-0.

Min. 70: Schimbare CFR: iese Debeljuh, intră Vojtus.

Astra s-a stins complet după al doilea gol reușit de CFR, iar clujenii sunt deja mai mult cu gândul la partida cu Djurgarden, din preliminariile Europa League.

Min. 61: GOL CFR! Rondon centrează foarte bine și Debeljuh face 2-0 cu o lovitură de cap.

Min. 59: Schimbare Astra: iese Moise, intră Balaure.

Min. 46: Începe repriza secundă

Finalul primei reprize. La pauză, Astra – CFR 0-1, după o primă parte extrem de interesantă, cu ocazii mari de ambele părți

Min. 45: AUTOGOL ASTRA! Vinicius trimite în bară cu capul, iar apoi Crepulja „reușește” un autogol splendid, în tentativa de a respinge.

Min. 36: OCAZIE CFR! Debeljuh trage puternic din careu, dar peste poartă.

Min. 34: BARĂ ASTRA! Graovac trimite cu capul în bară, iar Astra ratează a treia ocazie mare într-un interval de doar trei minute.

Min. 33: OCAZIE MARE ASTRA! Răduț ia o acțiune pe cont propriu, dar șutul său la colțul scurt, din careu, este respins de Bălgrădean.

Min. 32: OCAZIE MARE ASTRA! Crepulja primește în careu, însă Itu anticipează foarte bine și reușește să respingă.

Min. 25: CFR domină partida de la Giurgiu, așa cum era de așteptat, însă Astra se apără destul de bine și încearcă să închidă spațiile spre poarta lui Lazar.

Min. 3: Schimbare Astra: iese Zaharia (jucător U21), intră Moise.

Min. 2: OCAZIE MARE CFR! Camora centrează excelent pentru Itu, mijlocașul oaspeților se desprinde din marcaj, însă lovitura sa de cap nu prinde cadrul porții adverse.

Min. 1: Începe meciul de la Giurgiu! Se ține un minut de reculegere în memoria lui Mircea Pascu, decedat de curând.

ECHIPELE DE START:

Astra: Lazar – Bruno, Graovac, Dima, Radunovic – Crepulja, Seto, Răduț – Alibec, Zaharia, Fatai

CFR: Bălgrădean – Susic, Burcă, Vinicius, Camora – Hoban, Itu, Păun – Costache, Rondon, Debeljuh

CFR Cluj vine după o victorie chinuită cu Hermannstadt, scor 1-0, iar acum încearcă să obțină cele trei puncte și pe stadionul „Marin Anastasovici”, azi, ora 21.00, cu Astra Giurgiu, formație care caută prima victorie din acest sezon competițional.

Astra Giurgiu – CFR Cluj Live Video Online în etapa 4 din Liga 1

Dan Petrescu a susținut o conferință de presă înaintea meciului pe care CFR Cluj îl va disputa cu Astra Giurgiu, iar antrenorul campioanei României a avut numai cuvinte de laudă la adresa lui Denis Alibec, fotbalist pe care îl vede cel mai periculos din lotul Astrei Giurgiu.

Alibec e cel mai bun atacant din România în momentul de faţă. Am văzut altă atitudine a lui la echipa naţională.
Atitudinea lui e foarte schimbată în bine, faptul că s-a dus la echipa naţională i-a prins bine!”, a spus Dan Petrescu.

Publicat: 18 09. 2020, 22:40
Actualizat: 18 09. 2020, 22:57