Cristiano Bergodi, explicații după ce și-a bruscat colaboratorul. „Eram nervos!” Cum și-a montat jucătorii la pauza meciului Sepsi OSK – CS Mioveni 3-1

Meciul de fotbal dintre echipele Dinamo si Sepsi OSK din etapa a 29-a a Ligii 1, disputat pe stadionul Dinamo din Bucuresti, marti, 1 martie 2022. GEORGE FILIP / MEDIAFAX FOTO
Vezi galeria foto - 2 poze

Cristiano Bergodi (57 de ani) a oferit explicații după ce și-a bruscat colaboratorul pe finalul meciului Sepsi OSK – CS Mioveni.

Sepsi OSK a învins-o pe CS Mioveni, scor 3-1, în prima etapă din play-out-ul Ligii 1, sezonul 2021 – 2022, iar partida de la Sfântu Gheorghe a fost una foarte tensionată.

Antrenorul italian de la Sepsi OSK a fost surprins în timp ce îl brusca pe colaboratorul său de la echipa din Sfântu Gheorghe.

Cristiano Bergodi a explicat cum și-a montat jucătorii la pauza meciului Sepsi OSK – CS Mioveni 3-1

Cristiano Bergodi a analizat și prestația jucătorilor săi din meciul cu CS Mioveni și a dezvăluit cum și-a montat fotbaliștii la pauza meciului pentru a întoarce rezultatul în repriza a doua.

„Trei puncte importante, vreau să îi felicit pe băieți pentru repriza a doua, pentru că au crezut până la sfârșit. Dacă dai trei goluri în 15 minute e frumos. Au crezut și asta e foarte bine. Au avut o mentalitate pozitivă. La pauză erau triști, am încercat să le ridic moralul. Înainte de meci le-am zis că o să fie foarte greu pentru că se apără foarte bine, dar după am reușit să controlăm jocul, să avem ocazii și am înscris.

Toată echipa a reacționat bine, iar în repriza a doua am dat trei goluri. Sper ca pe viitor să fim mai liniștiți, dar fiecare meci din play-out e foarte greu, mai ales că sunt echipe care se apără foarte, foarte bine”, a spus Cristiano Bergodi la finalul meciului.

Cristiano Bergodi și-a bruscat un colaborator

În minutul 80 al meciului Sepsi OSK – CS Mioveni, Cristiano Bergodi a cedat nervos și și-a împins un colaborator, după ce acesta a încercat să îl tragă de lângă arbitrul de rezervă pentru a nu mai protesta și a nu risca să fie eliminat.

„A vrut să mă tragă de lângă arbitru, a crezut că o să fiu dat afară, eram nervos pentru că tușierul nu a văzut că mingea a ieșit. După i-am explicat, am vorbit cu arbitrul, a înțeles. Am greșit”, a spus Cristiano Bergodi.

Publicat: 13 03. 2022, 20:03