Cum a descris Ioan Ovidiu Sabău eșecul lui U Cluj la Poli Iași. A folosit un singur cuvânt

Antrenorul Ioan Ovidiu Sabău a folosit un singur cuvânt pentru a descrie eșecul lui U Cluj la Poli Iași, primul din acest sezon pentru echipa ardeleană.

U Cluj, liderul Superligii după 10 etape, a suferit prima înfrângere din actuala stagiune, 0-1 în deplasare cu Poli Iași.

Ce cuvânt a folosit Ioan Ovidiu Sabău pentru a descrie eșecul lui U Cluj la Poli Iași

Golul a fost marcat de fundaşul portughez Guilherme în minutul 50, cu o lovitură de cap, după un corner executat de Andrei Roman. U Cluj a avut o bară, prin Ovidiu Bic în minutul 66, iar spre final Vladislav Blănuţă a trimis cu capul puţin pe lângă poartă.

După meci, antrenorul oaspeților, Ioan Ovidiu Sabău, s-a referit la prima înfrângere din acest campionat pentru U Cluj.

„A venit și acest moment. A fost un teren pe care a fost foarte greu să construiești. Sărea tot timpul mingea. Și în astfel de condiții trebuia să jucăm mai direct, pe cei doi atacanți.

În a doua repriză la prima situație a lor de gol au marcat, după care am avut o reacție destul de bună, dar am fost destul de neinspirați la ultima pasă.

Jucătorii de la Poli Iași s-au luptat pentru fiecare minge. Mergem înainte, până la urmă ne așteptam să vină și prima înfrângere. Trebuie să ne revenim și să avem încredere în noi, să muncim și mai bine. Trebuie analizat acest joc, avem mult de învățat.

Până acum am arătat că știm să jucăm fotbal. A fost o zi proastă. Mai intervine și o astfel de stare, de oboseală, și să nu iei deciziile cele mai bune. Este o lecție, capul sus, și mergem mai departe”, a spus Sabău, potrivit Digi Sport.

Cu Emil Săndoi pe banca tehnică, Poli Iaşi este neînvinsă, având două victorii şi un egal, fără gol primit în aceste trei partide.

Publicat: 28 09. 2024, 20:33