Dumitru Dragomir a tras concluzia după ce Louis Munteanu a fost prins că petrecea la 5 dimineața, după meci. „Merg și la băutură, și la femei”

Fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, a dar verdictul după ce au apărut imagini cu Louis Munteanu petrecând la 5 dimineața, după meci.

Atacantul echipei CFR Cluj, Louis Munteanu, a fost prins petrecând într-un club până la cinci dimineața, imediat după meciul cu FCSB.

Concluzia lui Mitică Dragomir, după ce Louis Munteanu a fost prins că petrecea la 5 dimineața

CFR Cluj a remizat, 2-2, pe teren propriu, cu FCSB, în etapa a noua din Superliga. Meciul a avut loc pe 15 septembrie, iar atacantul Louis Munteanu, adus în această vară de la Fiorentina, a marcat ambele goluri ale gazdelor, în minutele 37 și 50. La scurt timp s-a dus într-un club și a petrecut până la cinci dimineața, dar Dragomir spune că nu este o problemă.

„Louis Munteanu la Becali nu juca 4 reprize. Nu îl lăsa niciodată să joace mai mult de o repriză. Nu trebuie să iei măsuri pentru așa o chestie. Un jucător mai merge și în club, mai și greșește.

Dacă nu ești înțelegător și nu pricepi fenomenul… Cei mai mari fotbaliști ai planetei s-au dus la gagici. Merg și la băutură, merg și la femei. Ăia sunt fotbaliști”, a transmis fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotrbal, potrivit Fanatik.

Dragomir spune că, dacă ar fi președinte la CFR Cluj, Louis Munteanu ar scăpa doar cu o amendă

Dumitru Dragomir face o paralelă cu foștii mari fotbaliști ai României și îl dă exemplu în acest sens pe Cornel Dinu, om cu peste 450 de meciuri la Dinamo și alte 75 la naționala României.

„Întreabă-l pe Dinu. A fost unul dintre cei mai puternici fotbaliști din țara asta. De o rezistență nemaipomenită. A avut plămâni cât biroul. Băi, ăia care beau și jucau. Dacă îl vedeai pe Pîrcălab ce fotbalist a putut să fie…

Mai mare decât a fost Dobrin nu cred că poți să ceri cuiva. Sau Balaci. Și Balaci bea și el 1-2 sticle de vin la masă. Dar ce fotbaliști au fost!

Pe onoarea mea dacă nu. Ăla care greșește e fotbalist. Eu i-aș da o amendă și m-aș face că plouă”, a mai precizat Dragomir.

Motivul pentru care Nelu Varga a decis să nu-l sancționeze pe Louis Munteanu

Patronul echipei din Ardeal, Nelu Varga, a recunoscut că este deranjat de atitudinea pe care a avut-o Louis Munteanu, dar, în același timp, a transmis că nu-l va amenda pe jucător.

Omul de afaceri a spus că atacantul nu va primi nicio sancțiune de ordin pecuniar deoarece se afla în timpul liber. În schimb, i-a dat lui Louis Munteanu un avertisment, deoarece și el și antrenorul Dan Petrescu țin la disciplină.

Publicat: 25 09. 2024, 23:03