Emil Săndoi, dezamăgit de un aspect important după Poli Iași – Unirea Slobozia 1-0: „Asta m-a supărat azi”

SURSĂ Sportpictures

Poli Iași a reușit să se impună pe teren propriu, scor 1-0, în fața Unirii Slobozia. Cu toate acestea, Emil Săndoi s-a arătat dezamăgit de un aspect foarte important la finalul partidei.

Tehnicianul moldovenilor a fost nemulțumit de prestația fotbaliștilor pe care i-a introdus în teren pe parcursul meciului, de pe banca de rezerve, și crede că aceștia nu au fost conectați la importanța partidei.

Emil Săndoi, dezamăgit de jucătorii care au intrat de pe bancă

Poli Iași a reușit să se impună pe teren propriu în fața Unirii Slobozia, scor 1-0, în etapa a 13-a din Superliga României. Finalul meciului a fost unul dramatic: oaspeții au reușit să marcheze în minutul 90+3, dar golul a fost anulat pentru ofsaid, după ce faza a fost analizată VAR timp de șapte minute. În minutul 90+16, Unirea Slobozia a ratat o lovitură de la 11 metri, prin Toma, și a plecat fără punct de pe stadionul „Emil Alexandrescu” din Copou.

La finalul partidei, Emil Săndoi a vorbit despre jocul prestat de echipa sa și s-a arătat dezamăgit de prestația jucătorilor pe care i-a introdus în teren pe parcursul meciului.

„Victorie cu suspans pe final. Așa este frumos fotbalul, cu suspans, dar frumos atunci când câștigi și treci prin asemenea momente. Am gestionat bine partida, până în ultimele 20 de minute.

Am avut ocazii clare, în care puteam să mărim diferența pe tabelă. Ne-am retras inexplicabil pe finalul partidei, au venit cu centrări în preajma careului.

Nu pot spune că am ajuns șansă la golul anulat, pentru că și noi am stat 5 minute pentru a ni se verifica golul anulat, putea fi 2-0 atunci. Pe final sunt supărat pentru jucătorii care au intrat pe parcurs.

Nu au intrat cum trebuiau, asta m-a supărat azi. Aici am o dezamăgire, pentru cei care au intrat pe parcurs, dar sunt sigur că nu se va mai întâmpla. Nici în pielea mea să fii, atunci când ni s-a anulat golul, era vorba de câțiva centimetri.

Pe final n-am mai știut să gestionăm partida. Mă bucur că am a treia victorie consecutivă pe teren propriu. Sunt importante punctele în clasament. Ne așteaptă partida cu Petrolul, o echipă solidă. Au un public special, avem o săptămână să ne pregătim”, a declarat Emil Săndoi, conform DigiSport.

Publicat: 21 10. 2024, 21:56