Fanii lui Dinamo au oprit și meciul cu CFR Cluj! FOTO | Suporterii „câinilor” au umplut sectorul oaspeților, în ciuda faptului că au fost „interziși”

Fanii lui Dinamo au venit în număr mare pe Stadionul „Doctor Constantin Rădulescu”, la meciul cu CFR Cluj, în ciuda interdicției primite de galeria „câinilor” pentru următoarele cinci jocuri din deplasare, iar incidentele nu au întârziat să apară.

Suporterii dinamoviști au aprins mai multe petarde, iar jocul a fost oprit timp de aproximativ două minute. Arbitrul Andrei Chivulete a oprit partida în minutul 22 și a mers la marginea terenului, unde a discutat cu observatorul LPF, Cătălin Cursaru.

Captură DigiSport

Jocul s-a reluat după aproximativ două minute, iar suporterii dinamoviști au primit un avertisment la stația de ampificare a stadionului.

În urma incidentelor de la meciul cu Viitorul, din prima etapă, scor 0-5, când mai mulți suporteri dinamoviști au intrat pe teren, Comisia de Disciplină a FRF a sancționat, vineri, clubul Dinamo cu interzicerea galeriei la următoarele cinci jocuri disputate în deplasare.

Totuși, suporterii dinamoviști au intrat pe stadionul din Gruia, însă fără a purta însemnele clubului pe care îl susțin.

Publicat: 27 07. 2019, 21:41
Actualizat: 27 07. 2019, 21:46