Farul Constanța a umilit-o pe FCSB în Liga de Tineret U18! Echipa lui Gheorghe Hagi, victorie la scor de tenis chiar pe terenul lui Gigi Becali

Farul Constanța U18 a învins-o pe FCSB U18, cu scorul de 6-1, pe terenul roș-albaștrilor.

Cele două formații s-au întâlnit în cadrul etapei a noua din Liga de Tineret U18, iar Farul Constanța nu i-a dat nicio șansă lui FCSB.

Scorul a fost deschis în minutul 15 de către David Păcuraru, iar Luca Băsceanu și-a trecut apoi în cont un hat-trick, în minutele 17, 38, respectiv 49. Ultimele două goluri ale constănțenilor au venit în minutul 72, prin Ionuț Cojocaru, respectiv în minutul 90, prin Alin Cocoș.

După zece etape disputate până acum Farul Constanța U18 este lider cu 30 de puncte din tot atâtea posibile. FCSB U18 este pe locul secund, cu 24 de puncte, iar podiumul este completat de către Sport Team București U18, cu 22 de puncte.

La două puncte în spatele podiumului se află CSA Steaua București U18. Din această serie mai fac parte, în ordinea din clasament, Rapid București, Concordia Chiajna, FC Argeș, Petrolul Ploiești, Dinamo București, FC Voluntari, Poli Iași și LPS Buzău.

În etapele disputate anterior, Farul Constanța U18 le-a „zdrobit” și pe Rapid București U18, scor 3-1, respectiv Dinamo București U18, scor 4-1.

Pentru Farul Constanța U18 urmează meciul cu Sport Team București U18, pe terenul echipei din Capitală, în cadrul etapei cu numărul 11. În această rundă, FCSB U18 va merge în Ghencea pentru duelul cu CSA Steaua București. Meciurile se vor juca în jurul datei de 22 octombrie.

Publicat: 08 10. 2023, 15:47