Faza care l-a făcut pe Dan Petrescu să turbeze: Kamara a fost eliminat în CFR Cluj – Universitatea Craiova, iar tehnicianul a lansat un potop de injurii la adresa arbitrilor!

CFR Cluj – Universitatea Craiova este una din cele mai tari partide ale etapei curente din Superliga. CFR Cluj nu a avut o evoluție foarte bună de-a lungul meciului, atacantul liberian al CFR-ului, Mohammed Kamara, a fost eliminat înainte de finalul primei reprize. Dan Petrescu a avut o reacție extrem de nervoasă.

Eliminarea lui Mohammed Kamara a lăsat-o pe CFR descoperită, iar acest aspect se observă și pe tabela de marcaj. Universitatea Craiova a preluat conducerea la câteva minute după ce repriza secundă a început, prin intermediul golului marcat de Elvir Kljic, în minutul 52.

Mohammed Kamara, eliminat după numai 45 de minute de joc

Atacantul liberian al CFR-ului nu a rezistat prea mult pe teren, fiind eliminat de „centralul” partidei din Gruia, Marcel Bîrsan. Kamara primise primul cartonaș galben în urma unei intrări tari asupra lui Paradela, cu talpa sus. Deși știa că trebuie să se protejeze, atacantul din Liberia a făcut un nou fault dur, asupra aceluiași Parabela, iar Bîrsan l-a scos definitiv din joc, ceea ce a strânit furia clujenilor, în frunte cu Dan Petrescu.

Tensiunile de la CFR Cluj sunt imense, deoarece echipa trebuie să dea randament, mai ales că investițiile din această vară au fost mult mai mari față de sezoanele precedente. Dan Petrescu a recunoscut că este mulțumit de achizițiile făcute de Neluțu Varga și că mai așteaptă și alți jucători la echipă.

Dan Petrescu, un car de nervi la finalul primei reprize cu Universitatea Craiova

Dan Petrescu a luat „foc” la finalul primei reprize. „Bursucul” i-a reproșat lui Marcel Bîrsan faptul că nu a acordat un fault pentru clujeni la un contact între Ndong și Nkololo, iar arbitrul partidei i-a acordat tehnicianului CFR-ului cartonașul galben.

CFR Cluj avea nevoie de o victorie în duelul cu Universitatea Craiova, după ce a remizat în etapa precedentă din Superliga, în deplasarea de la Rapid, scor 2-2. Frustrarea este mare în tabăra ardeleană, deoarece a condus în două rânduri în meciul de pe Giulești, însă nu a reușit să mențină tabela intactă. CFR a făcut un pas greșit și în Europa, scoțând doar un egal cu formația din Belarus, Neman Grodno.

Publicat: 28 07. 2024, 23:49
Actualizat: 28 07. 2024, 23:58