Fază controversată în CFR Cluj – Dinamo. Era minutul 2 când „câinii” au cerut penalty: decizia arbitrului i-a înfuriat, iar reluările TV agită și mai tare spiritele

Arbitrul central Rares George Vidican reacționează in meciul de fotbal dintre Otelul Galati si Universitatea Cluj, din cadrul Play-out-ului Superligii Superbet, desfasurat pe Stadionul Otelul din Galati, duminica 21 aprilie 2024. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Derby-ul dintre CFR Cluj și Dinamo a început cu o fază controversată! Oaspeții au cerut penalty, însă arbitrul Rareș Vidican a lăsat jocul să continue.

În minutul 2, Abdallah a căzut în careu, dar în cele din urmă nu s-a dat lovitură de la 11 metri, așa cum au solicitat și fanii lui Dinamo.

Dinamo a cerut penalty în debutul meciului cu CFR Cluj

Început abrupt de meci în Gruia! În minutul 2 al meciului de duminică, Dinamo putea să marcheze pentru 1-0. Oaspeții au cerut lovitură de la 11 metri, însă aceasta nu a fost acordată de centraul Rareș Vidican.

Vârful Abdallah a căzut în duel cu veteranul Camora și a așteptat ca balonul să ajungă la punctul cu var. Doar că nu s-a dat penalty, faza fiind revăzută la VAR. Arbitrul Rareș Vidican a luat destul de repede decizia ca jocul să continue, fără să mai revadă momentul la marginea terenului.

În cele din urmă, Dinamo a reușit să marcheze în Gruia, autorul golului fiind Cătălin Cîrjan, pe care „câinii” l-au adus de la rivala Rapid în această fereastră de mercato.