Gică Hagi nu a fost ascultat de elevii săi şi putea ieşi foarte rău. Cum a reacționat după Farul Constanța – Sepsi Sf. Gheorghe 2-1

Gică Hagi nu a fost ascultat de elevii săi şi putea ieşi foarte rău. Cum a reacționat după Farul Constanța - Sepsi Sf. Gheorghe 2-1

Fostul mare fotbalist Gică Hagi nu a fost ascultat de elevii săi şi a avut o reacție dură după Farul Constanța – Sepsi Sf. Gheorghe 2-1.

Echipa Farul a învins Sepsi cu 2-1, pe teren propriu, în etapa a 10-a, gazdele marcând ambele goluri din penalty, prin Denis Alibec.

Reacția pe care a avut-o Gică Hagi după Farul Constanța – Sepsi Sf. Gheorghe 2-1

La finalul partidei, managerul gazdelor, Gică Hagi, s-a referit inclusiv la faza din minutul 51. Grigoryan a fost faultat în careu și tot el a executat penalty-ul, dar a ratat. Arbitrul a decis repetarea execuției, deoarece portarul Niczuly s-a mișcat. Cel care și-a asumat responsabilitatea a fost Alibec, care a marcat din nou, la fel ca în prima repriză.

„A fost o provocare, știam că Sepsi venea după un rezultat foarte bun. O echipă bună, care știe fotbal. A venit eliminarea, a fost o nouă provocare. Bine că am marcat, că băieții au ascultat și că s-a terminat așa. Iar era să fim egalați la sfârșit. Era păcat, era pentru a treia oară.

Trebuie să stăm fizic mai bine. E clar. Trebuie să facem asta, discutăm în fiecare zi acest aspect. Ei pot decide, chiar dacă eu aveam altă părere. Ei se simt în teren și vorbesc între ei (n.r.- Grygorian și Alibec). Trebuie să-i ascultăm din când în când. Toate meciurile sunt echilibrate.

Mă interesează fiecare meci în parte, am început prost campionatul. Și în ziua în care nu voi mai fi eu, Farul va avea o academie bună și o să păstreze această linie, această identitate. Dar atenție la rezultate, trebuie să știi să gestionezi acest lucru”, a spus Hagi, potrivit Digi Sport.

A fost un meci nebun, în care ambele echipe au avut câte un jucătorul eliminat. Primul trimis mai devreme la cabine a fost Bălașa, de la gazde, în minutul 30. De asemenea, El-Sawy a văzut cartonaș roșu pentru henț din postura de ultim apărător în minutul 76.

După acest rezultat, Farul a urcat pe locul 8, cu 12 puncte, la doar trei de play-off. De partea cealaltă, Sepsi a coborât pe nouă, cu 11 puncte.

Publicat: 22 09. 2024, 20:15